Közösség

Vélemény:

 

55 Argylle: A szuperkém

(2023)

Meglepően gyenge az Argylle még Vaughn-tól is

 
Petrus Rosidus Maximus   2024.02.05 17:24
1

Az elmúlt egy évben (pontosabban tavaly nyár óta) csupán két film volt, amiről kijöttem a vége előtt: a Barbie és az Argylle. Mindkét esetben a vége előtt 30-35 perccel távoztam angolosan a nézőtérről, mert egyszerűen úgy éreztem, hogy jobb dolgom is van annál, mint amit ezekkel a filmekkel töltök, és egyszerűen elfecsérelek az életemből minden percet, amit rájuk fordítok. Pedig az Argylle legalább jól kezdődik (a Barbie nem is kezdődik, és nem is folytatódik jól), hiszen rögtön az első 10 percben kapunk egy klassz üldözéses jelenetet, illetve egy táncot Dua Lipával. Utána viszont leül az egész, és lent is marad. Láthatunk egy halvány sztorit egy dundi regényíró nővel, akiről beadják, hogy a világ legjobb kommandós-kém ügynöke és egy mélynövésű 007-utánzatot a Sam Rockwell előadásában. Mindkettő gáz. Látványban, sztoriban és színészi alakításokban is rettenetesen gyenge, így igazából nem tudom, hogy kinek tudnám ajánlani. Talán a Mike Myers rajongóknak (lásd: Wayne világa). Értékelésem: 2 csillag Dua Lipa 10 perce miatt (egyébként 1 csillag).