Közösség

Vélemény:

 

69 A gép

(2023)

A gép

 
Zoltán384279   2023.03.20 08:34
0

Elég rossz értékeléseket kapott ez a film, de szerencsére csak azután olvastam a véleményeket, hogy megnéztem. Én is Gerard Butler miatt néztem meg, sőt a trailer olyan jól sikerült, hogy a hideg is kirázott tőle. Szerintem sokaknak azért nem tetszik, mert ezúttal nem Butler osztja a pofonokat, és nem ő az, aki szétlövi a Fülöp-szigetek felét. De nekem teljesen rendben volt. Ezúttal egy kicsit visszafogottabb szerepet kapott, most mást látunk tőle, de nincs ezzel semmi gond. Helyette Colter a kemény fiú, ami szerintem sokaknak nem tetszett. Nekem viszont igen. Egyébként a film szerintem tökéletesen visszaadja a Távol-Kelet alvilágának működését, bőven vannak róla dokumentumfilmek, és elég erős idegzet kell ahhoz, hogy végignézzük őket. Erős spoiler következik: a repülős jelenetek is tetszettek, szinte féltem a vihar közben, aztán a menekülés alatt is. Nem tudom, mennyire lehet reális egy ennyire leharcolt géppel újra felszállni, de ez nem is számít. Ez egy film, nem a valóság. A legjobban a sniper jelenet tetszett, arra gondoltam közben, hogy nekem kell egy ilyen fegyver. :) Egyedül azt nem értettem, miért nem a nagyfőnököt célozta először a mesterlövész, és hogy miért az embereket lőtte, és nem a fedezékül szolgáló autók benzintankját. Mindenesetre végig pörgött a film, és sajnos rég láttam már ilyen jó akciófilmet. Nálam csak a John Wick és a szintén Butler által jegyzett Támadás a Fehér Ház ellen-trilógia előzi meg. 5/5