A gép (2023)

Plane

Yoson An
Daniella Pineda
Mike Colter

Szilárd-Leo   2023. 01. 29.

Átlagos film

A várt filmet megnéztem, de csalódás ért. Egy átlagos film lett, ami egy gépről, egy kapitányról, egy rabról, és persze az utasokról szól. Hát, a film egy repülőgép lezuhanásáról és túszokról szól, a kapitány pedig szembe szál a rablókkal.És segítséggel minden sikerül is. Nagyon összecsapott volt. Nekem csalódást okozott, ennyi. Még annyi, hogy mindenki megmenekül, ennyi.

erahurka   2023. 01. 26.

Az idei Gerard Butler akciófilm adag

Leginkább a tavalyi Beasthez tudnám hasonlítani, amivel kapcsolatban kicsit szőrösebb volt a szívem a kelleténél. Ugyanúgy langyos az akciók mennyiségét tekintve, azt reméltem, hogy a zuhanás után többet csapkodnak a lecsóba, de ami volt, az végül is egész jól össze lett rakva. Meg kellően izgisen tálalták a helyzetet, inkább azzal akartak itt operálni szerintem, mint eszeveszett lövöldözésekkel. Talán a légitársaság ügyködését kihagytam volna a helyükben, hogy jobban pörögjön a sztori, bár az egyik fontosabb szál miatt meg mégis kellettek, szóval nem tudom. Amúgy ez egy olyan film, amilyeneket annak idején RTL klubon néztünk esténként a 90-es évek végén még a 2000-esek első felében, Dante pokla meg a többi ostobaság. Oda jó is, de moziba azért bőven nem kell rohanni rá, főleg a jelenlegi jegyárak mellett. Ráadásul most rengeteg remek film megy, amiket tavalyról toltak át januárra-februárra, ha az ember fogékony a komolyabb történetekre. Gerard Butler viszont jöhet, ilyen filmekben is, minden mennyiségben, csak jó lenne, ha több zúzás férne bele a költségvetésbe.

LordOfWings   2023. 01. 27.

A szokásos. Akciódús meg minden, de a történet nekem eléggé bugyuta. Persze emiatt nem akarom lepontozni, csak szerintem nem veszít sokat az, aki egyszerűen csak kihagyja ezt a filmet.

JamesBont   2023. 01. 28.

Szerintem igazából semmi extra. Legalábbis semmi olyat nem hoz a film, amire ne számítottam volna már akkor, amikor megláttam Gerard Butler nevét a stáblistán.

A film 54 154 318 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 25 746 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Jean-François Richet és Gerard Butler harmadik közös filmje.

(csd)