A gép

Plane

2024.02.28 Jerico

Élvezhető akció-kalandok

Butler mindig afféle legyőzhetetlen terminátor-macsó a filmjeiben, aki az igazság bajnoka, és akinek egy haja szála sem görbül, miközben százakat küld a másvilágra. Ezúttal azonban egy sima repülőgép pilóta, aki utasait szeretné csak megmenteni a kényszerleszállást követően a gerilla-maffiózóktól. Pörgős a film, sok az akció és a főhős sem terminátor-macsó végre. Én elvoltam vele. Picit összetettebb is lehetett volna a sztori, több bonyodalommal, de voltaképp így is jó volt. Viszont egyszer nézős. Értékelés: 3-4 csillag közt.

2023.03.05 Artemisia

a nap véleménye

Zuhanás

Gerard Butler neve mára összeforrt a kommersz akciófilmekkel, a színész pedig filmről filmre ugyanazt a nagyvonalakban megírt akcióhőst alakítja. Nincs ez másképp Jean-François Richet filmjével sem. A gép talán annyiban különbözik a szokásos Gerard B... Teljes kritika

2023.07.07 Harper

Izgalmas, érdekes

Jean-Francois Richet, aki a 13-as rendőrőrs rendezője is, érdekes akciófilmet készített az év elején, mely februárban került a hazai mozikba Plane (A gép) címmel. A főszerepet Gerard Butler kapta, ami rögtön el is árulta a rajongóknak, hogy itt bizony egy pörgős, verekedős, lövöldözős filmről lehet szó, melyben persze a legvégén a főhős likvidálja a gonoszokat, és megmenti, akit kell. Nos, nem is tévedtek túl sokat, A gép tényleg ilyesmi film. Ugyanakkor picit csavartak is a dolgon: a központi karakter, Brodie kapitány (Gerard Butler) ugyanis egy egyszerű pilóta (nem kommandós), és egy elítélt bűnöző segítségét kell kérje az általa vezetett repülő lezuhanása után. A bűnöző, Louis Gaspare (Mike Colter) dörzsölt fickó, de nem akar rosszat, és kitart a pilóta mellett. Közösen aztán kiszabadítják a lezuhanás helyszínén a terroristák által elrabolt utasokat. A gép egy nem túl összetett, de élvezhető akciófilm tele lövöldözéssel és bunyóval egy egzotikus szigeten. Egyszer nézős, de közepesnél picivel jobbnak értékelhető. Nálam 55-60 százalékos.

2023.02.07 kabel

Miért nem az a címe, hogy plain?

Ez egy tucat-akciófilm, és sajnos abból is rosszabb fajta. Rengeteg szereplő rossz színészkedéssel borzasztó döntéseket hoz, ami kb. minden logikával ellentétes. Rengeteg szituáció közel teljesen értelmetlen, és emiatt a rosszul vágott és szerkesztett akciójelenetek is totál erőtlenek és nevetségesen bugyuták.

2023.02.04 stevepisti

Szerencsére nem csináltak Butlerből terminátort, egy érző, vérző, fáradni hajlamos fickót kellett játszania, ez tetszett. A közelharcok meglepően erősek, jól koreografáltak, ez is tetszett. Sikerült egyéb izgalmas jeleneteket is csempészni a filmbe. ... Több

2023.01.26 erahurka

Az idei Gerard Butler akciófilm adag

Leginkább a tavalyi Beasthez tudnám hasonlítani, amivel kapcsolatban kicsit szőrösebb volt a szívem a kelleténél. Ugyanúgy langyos az akciók mennyiségét tekintve, azt reméltem, hogy a zuhanás után többet csapkodnak a lecsóba, de ami volt, az végül is egész jól össze lett rakva. Meg kellően izgisen tálalták a helyzetet, inkább azzal akartak itt operálni szerintem, mint eszeveszett lövöldözésekkel. Talán a légitársaság ügyködését kihagytam volna a helyükben, hogy jobban pörögjön a sztori, bár az egyik fontosabb szál miatt meg mégis kellettek, szóval nem tudom. Amúgy ez egy olyan film, amilyeneket annak idején RTL klubon néztünk esténként a 90-es évek végén még a 2000-esek első felében, Dante pokla meg a többi ostobaság. Oda jó is, de moziba azért bőven nem kell rohanni rá, főleg a jelenlegi jegyárak mellett. Ráadásul most rengeteg remek film megy, amiket tavalyról toltak át januárra-februárra, ha az ember fogékony a komolyabb történetekre. Gerard Butler viszont jöhet, ilyen filmekben is, minden mennyiségben, csak jó lenne, ha több zúzás férne bele a költségvetésbe.

2023.09.17 Master

Alábecsült, de szórakoztató akciófilm

Jean-Francois Richet egy mozgalmas és egészen szórakoztató kis akciófilmet rakott össze az idei évkezdésre, ami kb. februárra került a hazai mozikba. Én viszont sajnos picit késve láttam, de nem bántam meg, hogy megnéztem. A gép forgatókönyve ugyanis nem rossz, még ha a rendezés nem is hoz ki belőle annyit, amennyi benne van. A központi karakter a pilóta (Gerard Butler), a kényszerleszállást végrehajtó főhős, aki az utasokat akarja mindvégig megmenteni a kényszerleszállás helyén nyüzsgő szigetlakó terroristáktól. Egyetlen segítője azonban egy bűnöző, akit Mike Colter alakít. Ketten együtt akciózzák végig a filmet, egy dzsungel borította szigeten hadakozva a helyi harcosokkal. Pozitívum, hogy Butler ezúttal nem golyóálló szuperhős, hanem valódi hús-vér figura, akinek tényleg küzdelmes minden szembeszállás a rossz fiúkkal. Nekem tetszett a helyszín, jók az akciójelenetek, és Butler alakítása is bejön. Bár én amúgy sem tartozom azok közé, akik állandóan bántják, sőt elvagyok a „Támadás a Fehér Ház ellen” filmjeivel is. Értékelésem A gép című filmre: 70%.

2023.02.04 drg0602

Teljesen jó szórakoztam ezen a filmen. Gerard Butler színészi teljesítménye megint lenyűgözött, tényleg nagyon jó színész. A film eleje elég vontatott, de egy idő után felpörögnek az események és az kitart a film végéig. Amúgy nincs panaszom, én jól ... Több

2023.04.12 Morpheus

Izgalmas és pörgős akció

A gyilkos járat óta (melyet 2022 augusztusban vetítették a hazai mozik) az egyik legjobb akciófilm a Plane. Bár nem különösebben rajongok Gerald Bulterért, ezt a mozit eléggé odatette. Jó munkát végzett Jean-Francois Richet is, bár én már a 2005-ös 13-as rendőrörs óta tudom, hogy jó rendező. Tetszetős a cselekmény felépítése, a feszültség fokozása és a rab karakter (Louis Gaspare azaz Mike Colter) képbe hozása is. Érdekes, hogy a két férfi, a pilóta és a bűnöző egymást támogatják a küzdelemben, a trópusokon lezuhant gépük utasainak megmentése érdekében. Nekem tetszett az egész, nálam erős 70%-os.

2023.10.27 Fikatours_blogger

Nem állok be az acsarkodók közé, nekem tetszett a film. Pont azt kaptam tőle, amit vártam.

2023.02.02 Lóri Ádámcsik

Inkább átlag alatti

Csak Gerard Butler miatt néztem meg a filmet, és bár jó kritikákat hallottam róla, de igazából semmi maradandót nem adott. Egy hétvégi Film+-os mozinak elmegy.

2023.03.01 Tonyka

Airport utánérzés, akcióval megspékelve

Jöjjön az unalomig ismert „bezzeg az én időmben, bezzeg régebben…”! Nos, a helyzet az, hogy a boldog 90-es években ez az alkotás harmatgyengének számítana. Ma viszont becsülni kell, hogy nem Halálos Iramos blőd borzalmat kell bámulni. Annak idején A fegyencjárat, A szikla, a Bad Boys és hasonló akciómozik magasra tették a lécet. Mostanság viszont olyan alacsonyan van ez a bizonyos léc, hogy egy hasonló alkotás igen is jónak mondható. Erénye a filmnek, hogy nem nyújtották el a játékidőt. Divat napjainkban több mint kétórás filmeket készíteni. Sok esetben értelmetlenül nyúzzák-húzzák az időt. Történetünk expresszsebességgel robog, bocsánat, szárnyal. Repülési szakemberek kerüljék, látszatát sem akarták mutatni a valószerűségnek, ezt még laikusként is észrevettem. Faék egyszerű minden, sablonok mentén haladunk. A karakterek nem túl kidogozottak, sakktáblára kerülnek a szokásos embertípusok, aztán sodródunk. Logikailag vannak bukfencek, no de kit érdekel, a golyók száma az, ami számít. Kapunk is jó adagot a szükséges pillanatokban. Kissé túltolták a kapitány hősiességét, főképpen a vége lett csupa szirup. Sajnos a repcsis CGI elég vacak néhány jelentben. Nagyon könnyed esti kikapcsolódásnak megfelel, de hamar törlődik is a memóriánkból, hogy valaha létezett. Amire hivatott, azt megteszi, de a középszerűségtől nem tudott elszakadni.

2023.08.03 Jocpappa

10/7

Ez egy teljesen fasza kis akciófilm, azt nyújtja, amit ígér. Izgalmas, nincs tele trehány hülyeségekkel, elnyújtott mellékszálakkal. Egy sima, egyszerű akciófilm a jobb fajtából. Tök jól szórakoztam.

2023.03.20 Zoltán384279

Elég rossz értékeléseket kapott ez a film, de szerencsére csak azután olvastam a véleményeket, hogy megnéztem. Én is Gerard Butler miatt néztem meg, sőt a trailer olyan jól sikerült, hogy a hideg is kirázott tőle. Szerintem sokaknak azért nem tetszik... Több