Közösség

Vélemény:

 

71 X

(2022)

4/10 jól indult

 
Ahoj poplacsek   2023.12.07 23:27
0

**update** A Pearl megnézése után alaposan fel kellett pontoznom, mert azzal együtt nagyon jó egységben van, és a két film együtt remek párost alkot. A teljesség kedvéért itthagyom az eredeti értékelésemet, amit még akkor írtam, amikor a Pearl-t nem láttam. **update vége** Nem vagyok a műfaj szakértője, és megvan az a rossz tulajdonságom, hogy nem ijedezek attól, ha egy filmben sikoltoznak meg jump scare-eznek, nem hat rám különösebben, ha valakinek kinyomják a szemét, vagy széttapossák a fejét egy autó kerekével, és azt mutatják közben. Film, azt' kész. Lelkileg sokkal jobban meg tud egy rendező terrorizálni, ha akar, az ilyesmi, az nudli. Úgyhogy a film utolsó, hentelős szakaszát röhejesnek találtam, ez van. Az elején tetszett, ahogy végigpásztázták a tetthelyet, majd jött a 24 órával korábban című rész, ahol annyira szépen és jól épült minden, lassú tempóban, de a 70-es éveket sok szempontból remekül megelevenítve. De valahogy nem állt össze, hogy most mit akart a forgatókönyvíró a régóta meg**szatlan, szükségtől szenvedő vénasszony vádjával, hogy a Maxine szerinte pont olyan, mint ő, meg hogy a legvégén mutatták a tévében a prédikátornál, biztos erőteljes jelenetnek szánták, csak nekem nem jött át, hogy mit akartak vele kifejezni. Vagy csak túl próbálom gondolni, nem is tudom. A film első kétharmada ígéretes volt, bár gyanús volt benne néhány klisés pillanat, ami a hentelős résznél egy kliséorgiába csapott át.