Közösség

Vélemény:

 

72 Egy botrány anatómiája

(2022)

A női bosszútól ments meg uram minket

 
cynicalrealist   2023.02.08 10:17
0

A kiváltságosok bűnei, a férfiak (férjek) félrelépései, egy a kölcsönös beleegyezés szempontjából eldönthetetlen nemi aktus, múltbéli traumák, elhallgatások, árulások – nos, ezekből az emberi történetekből már több ezer film készült. Jelen szóban forgó darabbal sincs különösebb baj, függetlenül attól, hogy a történet fő csavarját a kiderülése előtt kb. 5 perccel a feleségem megfejtette, no meg attól, hogy azzal kb. egy időben felhoztam az Undoingot, és annak fordulópontját: azt, amikor a feleség a férj ellen fordul. Megjegyzem, hogy a történet fő cselekményszála rendkívül gyenge, a nemi aktusról az első tárgyaláson kiderül, hogy minimum rohadt nehéz, ha nem lehetetlen lenne bizonyítani, hogy erőszak volt, a fő csavar nyilvánvalóvá válása után pedig ennek a cselekménynek a lényege veszik el, és az egész okafogyottá válik. Egyébként férj uram rendkívül jól adja az elvtelen és gyáva politikust, a feleség játéka is teljesen rendben van, az ügyész viszont nincs jól összerakva, nehezen lehet vele és a traumájával azonosulni. Üde színfolt viszont az ügyvédnő, remekül hozza a szerepét. Egyben daráltam le a minisorozatot, némileg belenyúlva az éjszakába, de a konklúzió végül úgy érett meg bennem, hogy nyugodtan a következő napra hagyhattam volna, nem vesztettem volna vele semmit. Nem jó és nem is rossz, amit látunk, és bár izgalom van benne, újdonságnak semmiképp nem nevezném. Azt gondolom, hogy a 3 csillag korrekt értékelés erre a filmre.