Közösség

Vélemény:

 

68 Sikoly VI.

(2023)

Sikoly VI.

 
erahurka   2023.03.12 02:06
0

Elég erősen indít, hogy aztán tudjon honnan esni a színvonal. A kaszabolások kifejezetten jók és brutálisak voltak, a dialógusokat viszont már nem élveztem ennyire. Lehet, túl öreg vagyok ezekhez a mai amerikai fiatalokat bemutató filmekhez? Mondjuk ez a csapat még egész tűrhető volt, de kiakadt a cringe-méterem, mikor a fekete csaj előadta a horrorszabályokat. Meg ez a requel kifejezés, hát én aztán filmőrült vagyok, de a Sikoly 5-ig nem hallottam ezt az irritáló szót. Tiniromantika nélkül is meglettem volna, meg jó lett volna, ha Melissa Barrera totálisan szétesett karaktere nem válik teljesen normálissá egyik jelenetről a másikra – utóbbi nagy csalódás, azt hittem, az ő szorongása lesz a film gerince. Viszont olyan kevés vállalható slasher kerül moziba, hogy nem tudok 4/5-nél kevesebbet adni, mert a gyilkolászás nagyon jól össze lett rakva. ¯\_(ツ)_/¯ Ja, és RATED X a fenét. Véresebb volt, mint a korábbiak, és jól is állt neki, de X-besorolás? Másrészt ahhoz képest voltak 10-12 éves forma gyerekek is rajta, szóval nem sok értelme ennek, ha a mozikat nem kötelezik a korhatár-besorolás betartatására. Mondjuk az X is, mint a film elején kiderült, nem kizárólag felnőtteknek szóló, hanem kizárólag felnőtteknek _ajánlott_ filmet jelent.