Közösség

Vélemény:

 

53 Madarak a dobozban: Barcelona

(2023)

Megosztja az embereket a Madarak a dobozban Barcelona

 
Ogre   2023.07.25 14:12
2

Szerettem az eredeti, 2018-as változatot Sandra Bullock főszereplésével, és megörültem, amikor a Netflixen felfedeztem, hogy készült egy másik változat is. Megtekintve érzékeltem én is a minőségi különbségeket, mégis végig fenntartotta az érdeklődésemet. Aztán a végére rájöttem: igazából tetszett, ha nem is mérhető a Sandra Bullock-féle filmhez. Jó a főszereplő Mario Casas, aki szerintem hitelesen hozza a meghasonlott mérnök figuráját, akire nem hat a lények szuggesztiója, és bár eleinte nekik hisz (mert meghalt kislányán keresztül befolyásolják), végül jó útra tér, és megment egy nőt meg egy gyereket. Vannak izgalmas jelenetek is meg menekülés. Persze a látvány alulmarad az amerikai változattal szemben, de azért a Barcelona sem rossz film. Persze ha valaki hatalmas durranást vár, és látvány-mozira számít, sokmilliós budgettel, az csalódni fog. Én nem így ültem neki, így tetszett is (bár nem lesz a kedvencem nyilván). Értékelésem: 60%, ha a 2018-as 80%-ot kap. A minőségi különbség azért észrevehető nyilván.