Közösség

Vélemény:

 

68 Éjjeli ügynök

(2023)

Sok durranás

 
szemtelen   2023.03.26 00:45
0

Nem tökéletes, de tisztességes munka, és ami engem illet, szerintem jobb lett, mint amit vártam a politikai kémthriller már-már agyonfilmezett műfaji kategóriájától. Sodró a lendülete, és az irgalmatlan tempó kitart a tíz epizód végéig, olykor még szikrázik is a feszültség a cselekményben. A nagy horderejű politikai összeesküvés különleges és meglepő helyekre vezet bennünket, mindezt a már megszokott amerikai részletgazdag kidolgozással. Robbanás a metróalagútban, autós üldözések, sok lövöldözés, gazemberek a jugoszláv királyi ház címeres gyűrűjével, gonosztevők gyűrű nélkül, könyörtelen Bonnie és Clyde-ot játszó pár: minden tűpontosan, filmesen kimunkálva. Kivétel a 43 éves, az endori boszorkány olcsó szürke parókájába bujtatott Hong Chaut, aki nem kicsit lóg ki a sorból. A színészi munka, a karakterek megjelenítése megfelelő, persze egyik sem tekinthető Oscar-díjasnak, talán ettől a műfajtól nem is elvárt. A film sok durranást tartalmazó, látványos és szórakoztató program, mindenképpen kötelező az akciófilm fogyasztóknak.