Közösség

Vélemény:

 

59 A félelem fészke

(2023)

10/7

 
Jocpappa   2023.08.05 22:50
1

A film első felében azt gondoltam, megint beültem egy dráma-horrorra, ami nagyon elterjedt az elmúlt években, pedig nem nagyon szeretem. Jellemző rá, hogy drámának gyenge, horrornak Scooby-Doo-s, egyik műfajban sem tud igazán elmerülni (néhány erős kivételtől persze!). Aztán ahogy bontakozik ki a történet, kezdenek megérkezni az ijesztő rémpofák, plot twistek, kapkodtam a fejem, hogy mi ez itt, öcskösöm. Sőt, volt egy jelenet, amin besz*rtam, bef*stam és beh*gyoztam. A végére érve már azt gondolom, ez egy egész decens, tisztes, ám egyszernézős horror. De a jobbik fajtából! 2023 eddig nem túl erős év horrorfilmek szempontjából. Voltak egész jó holmik (Evil dead, Talk to me jut eszembe), de olyan igazán emlékezetes még nem. Ebbe a sorba szépen beilleszkedik a Cobweb is. Simán megéri a pénzét, de nem hiszem, hogy sokat fogom emlegetni később. +1: Antony Starrtól rettegek a The Boys című sorozat óta. Kajak nem tudom elképzelni ezt a csávót rendes emberként, annyira jól adja a narcisztikus, megfélemlítő pszichopatát. Hatalmas figura.