Közösség

Vélemény:

 

71 Paradise

(2023)

Paradise

 
puszta   2023.11.30 00:18
1

Nem rossz film, főleg a történetvezetés miatt, bár vannak benne kiszámítható fordulatok, de olyanok is, amik mentesek az unásig nyomott megoldásoktól, sőt némelyik már-már „elegáns” vagy figyelemreméltó. Technikailag is rendben van, a színészek, rendezés minden teljesen vállalható (az is külön említésre méltó, hogy nem maszkírozással, vagy CGI-al igyekeztek a szereplők korának változását mutatni, hanem másik színésszel, mint régen...) Némi – egyébként megalapozott – moralizálás is került bele, és ez is inkább kiemeli a futószalagon gyártott filmtömegből: nem csak az üres, bazári lózungok pufogtatása ment – szóval jobb, mint amire először számítottam... Kerülgettem már egy ideje, aztán elindítottam – a felütése meg is győzött: a mostanában elterjedt bullshit-hangvételű reklám, aminek a végén elhadarják az „apróbetűs” részt, a „kockázatok és...”, volt ebben némi irónia, legalábbis felkeltette az érdeklődésemet, így ment tovább... egy hétköznapi esti levezetésnek jó volt. (Azért nagyon sokat ne várjunk tőle: ez egy sci-fi akciófilm, csak a picit jobb, intelligensebb, „európaibb” fajtából.)