Közösség

Vélemény:

 

78 Polisse

(2011)

Polisse

 
Berto49   2018.07.27 15:09
0

A francia Rendőrség Ifjúságvédelmi Osztálya és azok munkájuk bemutatása eszméletlenül zagyva feldolgozásban. Rengeteg szereplő, számomra azonosíthatatlan és ellenszenves figurák. Tabutémák (gyermekmolesztálás, pedofília és egyéb borzalmas bűnügyek) sorozata, felhigítva a nyomozók zűrös magánéleti problémáival. A fotós Melissa (Maïwenn, a film rendezője, Luc Besson volt felesége, aki 16[!] éves korában már szült) utolsó volt a sorban, ahol a szépséget osztogatták. A rasszkeveredés tipikus esete, az afrikai (berber) és az ázsiai (vietnami) jellegzetességek bemutatásának iskolapéldája. Viszont hatalmas egoval rendelkezik, hiszen egyszerre színésznő, filmrendező, forgatókönyvíró, producer. A továbbiakban én nem vagyok kíváncsi semelyik tevékenységére sem, hiszen ezt is nagyon untam. Eszméletlenül sok volt a majdnem két óra! Már sokszor tapasztaltam, hogy a Filmfesztivál Cannes-ban számomra érthetetlen döntéseket hoz. Ez történt 2011-ben is, amikor elnyerte a zsűri különdíját. Lelkük rajta! Ismét egy olyan ítélet, amelyik nem az én ízlésemnek felel meg.