Vélemény:

 

90 David Attenborough: Egy élet a bolygónkon

(2020)

David Attenborough: Egy élet a bolygónkon

 
qwer   2021.12.07 15:43
7

Annak ellenére, hogy egy tragikusan végződő, pusztító folyamatot mutat be, Attenborough pozitív üzenettel, bizakodva zárja a mondandóját. Bevallom, én kevésbé hiszek abban, hogy az ember képes újra teljes összhangban élni a természettel; mára a bolygó legértelmesebb lénye annyira fogyasztásorientálttá vált, hogy a globális megoldások mellett óriási erőfeszítésre és rengeteg, alulról jövő kezdeményezésre lenne szükség ahhoz, hogy felfogjuk, túlságosan eltávolodtunk attól, aminek a részei vagyunk. Mindenesetre ez a film is a kiváló dokumentumfilmek sorát gazdagítja, remélem, minél több emberhez eljut, és értő fülekre talál.

 
Főnix007 2021.12.09 20:48
1

Sajnos én "végigsírtam" a filmet...

 
qwer 2021.12.09 21:29
1

Számomra is elég mellbevágó érzés volt szembesülni vele, hogy mi vagyunk a bolygó legpusztítóbb parazitái...

 
Főnix007 2021.12.10 16:53
0

Felfoghatatlan, hogy ekkora zseniális értelemmel és fejleszthető, hatalmas reményű intelligenciánkkal miért vagyunk ennyire aljasan önzőek, és miért rettegünk ennyire a mulandóságtól?! Mert közel ezen okok miatt van minden gonoszság. A brutálisan rossz kondicionálásunk... Vékony a jég, egyre vékonyabb, már pókhálós alattunk, és épp most szakadunk bele... :(