Vélemény:

 

87 Harry Potter és a bölcsek köve

(2001)

A fiú, aki túlélte

 
Klauka89   2022.01.01 20:10
1

A Harry Potter-jelenség engem is elkapott, 11 évesen kezdtem el olvasni a Bölcsek kövét, épp annyi idős voltam akkor, mikor a kezembe került a könyv, mint amennyi Harry volt, mikor megtudta, hogy varázsló és megkapta Roxfortból a levelét. Nos, azelőtt utáltam olvasni. A kötelező olvasmányokat is szenvedve, érdektelenül olvastam el, vagy inkább csak úgy foglamaznék, hogy valamilyen módon átrágtam magam rajtuk. Aztán jött a HP-franchise, és kértem a szüleimet, hogy vegyék meg nekem, mondták is, hogy "minek, úgy sem fogod elolvasni..." - aztán nem így lett. :) A film viszonylag jól visszaadja a könyvbéli eseményeket, de soha nem fogják visszaadni azt az érzést, amikor nagy izgalommal olvasunk és le sem tudjuk tenni, annyira várjuk, hogy mi fog történni. Ez a könyv és film jelenti nekem a nagybetűs gyermekkort, amit bármikor meg tudok nézni, kívülről fújom a szinkront. Jól kivitelezték a trollt, Mógus két arcát és a varázslatos megjelenéseket, pl. mint Minerva animágus átalakulását a Privet Drive-on. A legnagyobb varázsló itt Rowling írónő! ♥

 
Caravaggio1978 2022.01.04 20:50
0

Hmmm, de jó, hogy eszembe juttattad, újra kell néznem őket!!!

 
Klauka89 2022.01.04 22:14
1

Újra bizony, de elég, ha csak bekapcsolod a tévét, minden héten adják valahol.