A férfi aki királyt játszott

A férfi aki királyt játszott

광해, 왕이 된 남자

A férfi aki királyt játszott című dél-koreai filmdrámában egy király mindent megtesz azért, hogy felkutassa hasonmását azért, hogy veszély esetén helyet cserélhessen vele, s ezzel megóvja életét. Ám a Koldus és királyfi című meséhez nagyban hasonlító történetben… Több

Rendező: Changmin Choo
Forgatókönyvíró: Hwang Jo-yun, Changmin Choo
Ország: Koreai Köztársaság
Premier: 2012.09.13.

KULCSSZAVAK

2015.11.16 Gwen

A kóreai kosztümös drámákért nem nagyon vagyok oda, de ez egészen megfogott a komikus jeleneteivel és szellemes alaptörténetével. Tetszik a sztori a cseréről a királyi székben, és annak tanulságai az udvarban folyó visszásságokról. Tökéletesen elegyítették a drámai elmeket a vicces szituációkkal.

2014.10.01 Ronin

NOs, igyekszem rövidre fogni, és spórolni a pozitív jelzőkkel, hogy ne legyek nagyon fárasztó: filmes remekmű, és külön elismerésem azért, ahogy sikeresen ötvözték a drámai és a vidám elemeket. Király!

Miután nézet eltérésekbe keveredtek a filmet gyártó céggel, a rendező és a főszerepet játszó színész is kiléptek. Őket végül Lee Byung Hun (mint főszereplő) és Choo Chang Min (mint rendező) helyettesítették.Szerző: Lamboh

A film készítésének korai szakaszában még "Gwanghae" volt a film koreai címe.Szerző: Lamboh