Az ígéret

(The Promise)

Berto49  2017. 07. 26.

Milyen a véletlen! Tegnap éppen Jessica Chastain túlrúzsozott száját kifogásoltam, ma pedig a Julliard Iskolai partnerének, Oscar Isaac-nak az egyik legutóbbi filmjét néztem meg. Oscar egy guatemalai anya, Mária, és egy kubai tüdőgyógyász apa gyermeke, aki 1979-ben született Guatemala City-ben. (Minden irónia nélkül: hihető volt, hogy örmény nemzetiségű.) A filmben megjelenő ésszel fel nem fogható szörnyűségről azt nyilatkozta, hogy az ő szégyene, hogy mielőtt megkapta a forgatókönyvet nem tudott az örmény népirtásról, arról, hogy 1,5 millió (más források szerint 2,5 millió!) örményt öltek meg, ez sokkoló volt számára. A mai török kormány tagadja a genocídium tényét, de ez a tagadás a történelem szégyenletes meghamisítása. A film bevételének egy részét jótékonysági célokra. fordítják. A darab másik férfi főszereplője Christian Bale, akinek a nevét a „Gépész” című filmben nyújtott alakításáért jegyeztem meg. Amerikai újságíróként és a filmben ábrázolt romantikus szerelmi háromszög egyik tagjaként élvezetes a játéka. Meg kell említeni a szépség nevét, akibe mindkét férfi szerelmes: ő Charlotte Le Bon, aki a Vian-adaptációban, a „Tajtékos napok”-ban is nagyszerűen szerepelt. Nagyszerű, romantikával átitatott történelmi tabló a rettenetes XX. század második évtizedéről. Igazán szomorú, hogy a század többi évtizede is bővelkedett hasonlóan irtózatos eseményekben.

Krisz860423  2017. 07. 24.

Nem vagyok híve a háborús filmeknek, de tetszett, főleg az a tisztelet, együttérzés és hűség ami a szerelmi háromszögben lévő felek közt volt. Mindig elgondolkodtatóak azok a filmek amik valós sztorin alapszanak. Érdekes volt látni az X-men Apokalipszis főszereplőjét más szerepben, de jól teljesített.

spidey  2016. 06. 13.

Háborús, szerelmes, hősies, bajtársias film. Nekem tetszett, mivel szeretem a kosztümös filmeket. Jó a szereposztás, Christian Bale egészen más ebben a szerepben, mint korábbi filmjeiben és ezt jó volt megtapasztalni.

emiel  2016. 04. 26.

Szerintem az év egyik legkülönlegesebb filmje. Mindenképpen látni kell. Aki szereti a kosztümös filmeket, annak azért, aki a történelmi filmeket, annak azért, aki meg Christian Bale-t, annak pedig miatta. Szép, finom vonalú film, a története fokozatosan bontakozik. A zene is összhangban volt a történésekkel.

Eric Esrailian
Eric Esrailian
Angela Sarafyan
Terry George
James Cromwell
Marwan Kenzari
Filmsomnia.hu - Az ígéret
Nehéz lenne nem ajánlani ezt a filmet, de csak akkor, ha számot tudunk vetni önmagunkkal, embertársaink tetteivel, és a moziteremből kikászálódva emberként folytatjuk tovább a napot. 65/100
VOX.hu - Az ígéret
A látvány korrektnek mondható (pláne a szép tájakkal), de azért egy hollywoodi blockbusterhez nem mérhető, a sztárokat pedig hiába szerződtették, ha Christian Bale-nek nem írtak olyan szerepet, amiben megmutathatná a színészi kvalitásait, a nyúlfarknyi pillanatokra felbukkanó nagy nemzetközi nevek (Jean Reno, James Cromwell, Tom Hollander, Rade Serbedzija) tényleg csak azért vannak, hogy a nevük a promóanyagokra kerülhessen, a női főszereplő Charlotte Le Bonra pedig látványosan nagy ez a kabát. 60/100

A filmből befolyó bevétel teljes egészét nonprofit humanitárius és jogvédő szervezetek között osztják szét.

Az örmény milliárdos, Kirk Kerkorian már a nyolcvanas években el akarta készíteni a filmet. Ekkoriban ő volt az MGM tulajdonosa, de még saját stúdiófőnökét sem tudta meggyőzni arról, hogy adjon zöld utat a produkciónak.

A film költségvetését az örmény származású milliárdos, Kirk Kerkorian (az MGM egykori tulajdonosa) finanszírozta, akinek szülei átélték az örmény népirtás tragikus eseményeit.