Az ígéret

indingo   2018. 08. 20.

Nagyon tartalmas film, amely a hosszú játékidő ellenére végig lekötötte a figyelmemet. Nem a kedvenceim a történelmi filmek, de ennek nagyon megindító a storyja.

HercegPeter   2019. 03. 16.
Egy elfeledett népirtás.

Először is gondoljunk bele, hogy hány film készül a Holocaustról és mennyi az összes többi népirtásról? Nyilván azért van ez mert Hollywoodban nem örmény és nem ruandai (hogy csak két példát említsek) fejesek ülnek. Persze azért szökőévenként egyszer kiadnak nekik is egy filmet, hogy ne lehessen azt mondani, hogy velük senki se törődik. Azt kell, hogy mondjam, hogy talán nem is baj ez, mert szerintem sokkal meghatóbb és sokkal inkább együttérzésre ösztönöz egy olyan téma, amiről nem mondhatjuk el, hogy a csapból is ez folyik. Sokkal megrendítőbb úgy látni az eseményeket, hogy szinte alig tudunk róla valamit. Mert az ember képes érzéketlenné válni egy olyan témában, amit le akarnak nyomni a t... több»

Berto49   2017. 07. 26.

Milyen a véletlen! Tegnap éppen Jessica Chastain túlrúzsozott száját kifogásoltam, ma pedig a Julliard Iskolai partnerének, Oscar Isaac-nak az egyik legutóbbi filmjét néztem meg. Oscar egy guatemalai anya, Mária, és egy kubai tüdőgyógyász apa gyermeke, aki 1979-ben született Guatemala City-ben. (Minden irónia nélkül: hihető volt, hogy örmény nemzetiségű.) A filmben megjelenő ésszel fel nem fogható szörnyűségről azt nyilatkozta, hogy az ő szégyene, hogy mielőtt megkapta a forgatókönyvet nem tudott az örmény népirtásról, arról, hogy 1,5 millió (más források szerint 2,5 millió!) örményt öltek meg, ez sokkoló volt számára. A mai török kormány tagadja a genocídium tényét, de ez a tagadás a történelem szégyenletes meghamisítása. A film bevételének egy részét jótékonysági célokra. fordítják. A darab másik férfi főszereplője Christian Bale, akinek a nevét a „Gépész” című filmben nyújtott alakításáért jegyeztem meg. Amerikai újságíróként és a filmben ábrázolt romantikus szerelmi háromszög egyik tagjaként élvezetes a játéka. Meg kell említeni a szépség nevét, akibe mindkét férfi szerelmes: ő Charlotte Le Bon, aki a Vian-adaptációban, a „Tajtékos napok”-ban is nagyszerűen szerepelt. Nagyszerű, romantikával átitatott történelmi tabló a rettenetes XX. század második évtizedéről. Igazán szomorú, hogy a század többi évtizede is bővelkedett hasonlóan irtózatos eseményekben.

gondi94   2018. 01. 08.

Ambiciózus, szavatartó, küzdő. A hősünk tulajdonságai, egy roppant szimpatikus egyszerű férfi, aki tudja mi a helyes és mit szeretne. A film hullámzó(nem minőségben), de nem mos ki a partra hanem magával ragad. A színészi gárda majdnem tökéletes, a kosztümök hihetetlen jól sikerültek, a zene megadja a hangulatot, a képek pedig magukért "beszélnek"! Ne hagyja ki az se aki nem szereti a háborús filmeket, mert valójában nem is az!

VvV   2018. 10. 29.

Igazán remek film, rettentően jó alakításokkal. Remekül megfért benne a háború borzalmai és a szerelmi szál.

Eric Esrailian
James Cromwell
Angela Sarafyan
Jean Reno
Christian Bale

Nehéz lenne nem ajánlani ezt a filmet, de csak akkor, ha számot tudunk vetni önmagunkkal, embertársaink tetteivel, és a moziteremből kikászálódva emberként folytatjuk tovább a napot. 65/100 több»

A látvány korrektnek mondható (pláne a szép tájakkal), de azért egy hollywoodi blockbusterhez nem mérhető, a sztárokat pedig hiába szerződtették, ha Christian Bale-nek nem írtak olyan szerepet, amiben megmutathatná a színészi kvalitásait, a nyúlfarknyi pillanatokra felbukkanó nagy nemzetközi nevek (Jean Reno, James Cromwell, Tom Hollander, Rade Serbedzija) tényleg csak azért vannak, hogy a nevük a promóanyagokra kerülhessen, a női főszereplő Charlotte Le Bonra pedig látványosan nagy ez a kabát. 60/100 több»

A film összbevétele 12 448 676 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 361 898 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 217 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmből befolyó bevétel teljes egészét nonprofit humanitárius és jogvédő szervezetek között osztják szét.

Az örmény milliárdos, Kirk Kerkorian már a nyolcvanas években el akarta készíteni a filmet. Ekkoriban ő volt az MGM tulajdonosa, de még saját stúdiófőnökét sem tudta meggyőzni arról, hogy adjon zöld utat a produkciónak.

A film költségvetését az örmény származású milliárdos, Kirk Kerkorian (az MGM egykori tulajdonosa) finanszírozta, akinek szülei átélték az örmény népirtás tragikus eseményeit.