A film összbevétele 12 448 676 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 361 898 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 217 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
A vasútvonal építését finanszírozó Deutsche Bank képviselője, Franz Gunther fényképeket küldött a Deutsche Bank igazgatótanácsának marhavagonokba zsúfolt örményekről.
A német katonaorvos Armin T. Wegner több száz fényképet készített illegálisan a koncentrációs táborokban szenvedő örményekről.
Leslie A. David amerikai konzul egy jelentésében nagyjából 10 ezer örmény holttestről írt, melyeket a Göeljuk-tó környéki szakadékokban látott.
Az ún. Nemeszisz hadművelet keretében az Örmény Forradalmi Szövetség megpróbálta kézre keríteni és megbüntetni a genocídium elrendelőit. Mehmet Talat pasát, aki az örmény Anatóliából való kitelepítését kérvényezte a kormánytól 1921-ben, Németországban, Amed Dzsemál pasát, az ifjútörök mozgalom egyik alapítóját pedig 1922-ben, Grúziában ölték meg.
Franciaországban 2006 óta bűncselekménynek számít az ország által elismert népirtások tagadása. Az örmény népirtás tagadásáról 2012-ben külön törvényt is hoztak.
2019-ben az USA határozatban ismerte el népirtásként az örmény mészárlásokat. Joe Biden az első elnök, aki hivatalosan népirtásként említette az eseményeket.
Az Oszán Birodalom 1915–1917 közötti agresszióját az örmény kisebbséggel szemben eddig mindössze 25 ország ismerte el hivatalosan népirtásként.
A filmből befolyó bevétel teljes egészét nonprofit humanitárius és jogvédő szervezetek között osztják szét.
Az örmény milliárdos, Kirk Kerkorian már a nyolcvanas években el akarta készíteni a filmet. Ekkoriban ő volt az MGM tulajdonosa, de még saját stúdiófőnökét sem tudta meggyőzni arról, hogy adjon zöld utat a produkciónak.
A film költségvetését az örmény származású milliárdos, Kirk Kerkorian (az MGM egykori tulajdonosa) finanszírozta, akinek szülei átélték az örmény népirtás tragikus eseményeit.
Az ígéret minden idők legköltségesebb olyan filmje, melynek az örmény népirtás a témája.
Annak ellenére, hogy Angela Sarafyan (Maral) Örményországban született, és eddigi pályafutása közel 30 filmben láthattuk, ez az első filmje, melyben örmény karaktert alakít.
A filmet 72 nap alatt forgatták összesen 20 helyszínen.