
Vélemények (7)
A történet a 19 éves Sherlock Holmes életébe enged bepillantást, és akkor veszi fel a fonalat, amikor főhősünket a bátyja Oxfordba küldi inaskodni. A fiú itt összebarátkozik egy tehetséges diákkal, Moriartyval, majd nem sokkal később egy gyilkossági ... Több
Abszurd módon túlbonyolít és ezáltal túlnyújt egy viszonylag szimpla történetet ez a sorozat, melynek egyetlen extra kreditje, hogy igen enyhe mértékben magán viseli Guy Ritchie kézlenyomatát. Ám ennyi és semmi több. Az utolsó kb. másfél részt már ki... Több
Az alapkérdés, hogy ezt a történetet miért kellett a Sherlock Holmes-univerzumba helyezni. Semmi köze hozzá, csak a nevek azonosak. Ez ócska hatásvadászat. A második kérdés, miért kellett ennyi műfajt ilyen átgondolatlanul összekeverni? Ez egy renget... Több
Bár csak nyomokban tartalmazza a már unalomig ismert Sherlock Holmes karaktert, kifejezetten üdítő volt Moriartyt az odalán látni mint legjobb barátja. Kettejük dinamikája nagyon tetszett, bár a történet sokszor logikátlan és összecsapott hatást kelt... Több
Guy Ritchie hozza a klasszikus stílusát és szerintem jól bemutatja Sherlockot a karrierje elején, amikor még csak a szárnyait bontogatja.
Szórakoztató, nem egy mestermű, de eléri, amit szeretne. Szerintem egy remek sorozat, ami mindenféle polgárpukkasztás és erőltetés nélkül hozza a minőséget és az érdekes sztorit.