976 - A Sátán hívószáma

976 - A Sátán hívószáma

976-EVIL

Egy gimnazista srác megelégeli, hogy az iskolában a menő srácok állandó céltáblája, ráadásul hívő, keresztény édesanyjával sem egy leányálom az élet. Fülest kap, hogy ha felhívja a 976-os telefonszámot az élete egy csapásra megváltozhat. Miután kipróbálja, ördögi hatalmat kap, és a zaklatóinak onnantól kezdve bőven van mitől rettegniük.

Rendező: Robert Englund
Forgatókönyvíró: Brian Helgeland, Rhet Topham
Premier: 1988.12.09.

976-Evil II  (1991)

2024.03.21 Kóborló

Nosztalgiázásra vágyó horrorrajongóknak pont még megfelelő

Az elmúlt napokban egy bolhapiac standján láttam, hogy valaki több tucatnyi videókazettát árult, és mivel jómagam is a 80-as évek gyermeke vagyok, így szinte ellenállhatatlan vágyat éreztem arra, hogy felmérjem a portékáját. A videókazetták árusítása... Teljes kritika

2019.05.25 Creeps13

Robert Englund alias Freddy Krueger a kamera másik oldalán

A 80-as években egy bizonyos Robert Englund nevű színész egyre ismertebb lett a horrorfilmek zsánerén belül (elég, ha csak az 1981-es A félelem galaxisa című filmet, vagy az 1984-ben elindított Rémálom az Elm utcában című filmeket vesszük alapul nála... Teljes kritika

2020.11.13 Hitman

B-horrorhoz képest nem is volt ez rossz, legalábbis a látványt tekintve. Ha tudod, mit várj tőle, viszonylag szórakoztató darab tud lenni, de azért túl sokra ne számíts. A zsáneren belül mondjuk közepesnek.

A mozikban egy 92 perces vágott változata lett bemutatva, míg a vágatlan változata 105 perces volt.Szerző: Kóborló

Idehaza a Guild Video jóvoltából került forgalomba videókazettán, 1992. év végén.Szerző: Kóborló

A film címében szereplő 976-os szám az Amerikában használt emelt díjas telefonos szolgáltatásokra utal, amit idővel a 900-as szám vett át.Szerző: Kóborló

A filmbéli Spike szerepét eredetileg James LeGros színésznek szánták.Szerző: Kóborló