A besúgó

A besúgó

Revizoronline.com
2022/04/23

Hogy volt?
„Hát hányféle múlt van?” – kérdi a költő, Dusán Sztevanovity. (A dal – Ahogy volt, úgy volt - Zorán 1987-es, Szép holnap című LP-jén jelent meg.) Több

Art7.hu
2022/05/18

Értékelés: 8.6/10
Ki kicsoda
Némiképp tendenciózus figura, akinek kedvenc szófordulata az Elmondom, mi fog történni… A hitvallása pedig, hogy nem a köldökünket nézzük, hanem hadsereget építünk. Azaz háborúzik. A magyar szabadságért küzd tekintélyelvű alapon. Miközben a Kölyköd voltam szól a nyolcvanas évekből. Több

KULTer.hu
2022/06/16

A rendszer a reflexekben él tovább
Túlzok persze, de nagyjából már ezért az egy mondatért érdemes volt elkészíteni A besúgó című sorozatot. Szentgyörgyi Bálint, a széria alkotója és az HBO hihetetlen lehetőség előtt állt, ám sajnos a kedvező előjelek ellenére nem tudtak élni vele. Spoileres kritika az első évadról. Több

Roboraptor
2022/07/18

Kár érte, kiváló ügynök volt, de azért a miénk
Véget ért az HBO Max első eredeti magyar forgatókönyvből fejlesztett sorozatának 1. évada, A besúgó. Témaválasztásával, a 80-as évek ellenzéki diákmozgalmai és egy egyetemista fiú mindenkit kijátszó besúgóvá válása egy ígéretes felnövéstörténet. A kezdés erősre sikerült, végre mi és még másik 60 másik ország is egy minőségi magyar sorozatot izgulhatott végig hétről hétre, ám a teljes összkép végül nem tudott felérni a széria láthatóan nagyot álmodó célkitűzéseihez. És ez nagyon nem az elmúlt hetekben sokat hánytorgatott történelmi hitelességen múlt. A besúgó évadkritika. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!