A besúgó

2024.02.24 Bogi

Csak ajánlani tudom.

2022.05.28 Robinson76

A rendszer (le)váltásának előszele

Az Aranyélet után végre ismét egy ütős magyar sorozat, amely a 80-as évek végén játszódik, és egy ellenzéki szervezkedés kibontakozásáról, annak tagjairól, az állam által beszervezett besúgóról szól. A hangsúly a sztorin van, de sajnos pontatlanságok felfedezhetők a sorozatban, a forgatókönyv pedig hemzseg a logikai bukfencektől. A színészek azonban teljesen rendben vannak, a karakterek hozzák a kor jellegzetes személyiségeit, szóval minden adott egy emlékezetes szériához. Szerencsére ez így is lett. Ehhez nagyban hozzájárult az atmoszféra és az autentikusság, amely teljesen átsugárzik a képkockákról. A sorozat végig fenn tudja tartani az érdeklődést, jól fogyasztható és nem utolsó sorban hazánk egy korszakának kicsit felületes, de korrekt bemutatása.

2022.04.24 Gábor390920

Vissza a ‘80-as évekbe

Legutóbb magyar sorozat akkor kötött le ennyire, amikor az Aranyéletet néztem. A Besúgó cselekménye is ugyanannyira izgalmas és fordulatos, csak most a rendszerváltás előtti években járunk Magyarországon, ahol besúgásra kényszerítenek egy egyetemre készülő fiatalt. Meg kell figyelnie egy rendszer ellen lázadó, szervezkedő csoportot, és jelenteni róluk. A fiú két tűz közé kerül: valamilyen szinten egyetért a lázadókkal, a másik oldalon viszont segítenie kell az öccsének, melynek a besúgás az ára. Vajon meddig tudja ezt a kettős életet élni? A sorozat végére biztos kiderül.

2022.12.28 harnas1207

Sokféleképpen lehet ezt az alkotást értékelni: aktuálpolitikai üzenet, nosztalgiabomba az arra kiéhezetteknek stb. Ettől még tény az, hogy magyar viszonylatban ez egy kiemelkedő alkotás. Ettől még nem lesz jó, de lehet szerethető. A maffiafilmekből n... Több

2022.05.15 Lóri Ádámcsik

Tini-kommunizmus

Kétséget kizáróan kiemelkedik a magyar sorozatok közül az HBO Max saját gyártású szériája. Az akkori korszellem abszolút átjön. Hogyan éltünk, mit ettünk-ittunk-hallgattunk. Miért küzdöttünk és mi volt az igazán fontos. Nem váltja meg a világot a sorozat, de én szórakoztatónak találtam, és gyorsan le lehet darálni azt a 8 részt. Ha lesz 2. évad, kíváncsi lennék rá. :)

Történelmi filmekben és sorozatokban nem vagyunk jók, vagy mégis?

Ez tipikusan az a sorozat, amit nem hiszünk el. Ütősen hozza a 80-as évek történelmi hangulatát Magyarországon, az akkori politikai rendszert és annak minden eszményét is. Nem sok magyar alkotás van ami kiemelkedik, ám itt erről kell beszéljünk. Ügyesen megfogták.

2024.01.01 bajkaizoltan

Nekem nem jött át, mást nézek inkább.

2022.04.03 Ádám

Nagyon jó munka, az ember belemerül a filmbe, mint egy időutazás, annyira valósághű. Néhány párhuzamot is felfedezhetsz az akkori és a mostani idők között, úgy tűnik, hogy a történelem időről időre megismétli önmagát.

2022.06.17 Tóth István

Retró

Imádtam minden percét! Egy egyszerű de mégis nagyon jó sztorit sikerült elkapnia az HBO csapatának! Nagyon jó volt nosztalgiázni és a szinészeket is imádtam! Aki kicsit vissza akar menni az időben az élvezni fogja ezt garantálom!;]

2022.04.01 Sraczjanos

Ez nagyszerűnek tűnik, egészen más szintet képvisel, mint amit Magyarországon megszokhattunk. Egyszerűen jó érzés, hogy ilyet is tudunk csinálni, minőségi sorozat, amit ki lehet vinni a világba, mert semmivel nem marad alul a külföldi produkicókhoz képest.

2022.05.03 nagyjanos72

Briliáns! Lebilincselő cselekmény és fantasztikus korabeli díszlet, hangulat! Gratulálok!