1. évad - 8 epizód

Radnay Csilla
Lengyel Benjámin
Szász Júlia
Szász Júlia

1985-ben közel járunk a nagy változásokhoz a politikai rendszerben, azonban még tartja magát a kommunista kormány. Geri Budapestre költözik, ahol egyetemen tanul, és csatlakozik egy demokratikus csoporthoz, akiket Száva Zsolt vezet. A politikai viták, állandó bulik és fiatal lányok megváĺtoztatják… Több

Forgatókönyvíró: Szentgyörgyi Bálint
Ország: Magyarország
Premier: 2022.04.01. | SkyShowtime (2023.03.16.)

2024.02.24 Bogi

Csak ajánlani tudom.

2022.05.28 Robinson76

A rendszer (le)váltásának előszele

Az Aranyélet után végre ismét egy ütős magyar sorozat, amely a 80-as évek végén játszódik, és egy ellenzéki szervezkedés kibontakozásáról, annak tagjairól, az állam által beszervezett besúgóról szól. A hangsúly a sztorin van, de sajnos pontatlanságok felfedezhetők a sorozatban, a forgatókönyv pedig hemzseg a logikai bukfencektől. A színészek azonban teljesen rendben vannak, a karakterek hozzák a kor jellegzetes személyiségeit, szóval minden adott egy emlékezetes szériához. Szerencsére ez így is lett. Ehhez nagyban hozzájárult az atmoszféra és az autentikusság, amely teljesen átsugárzik a képkockákról. A sorozat végig fenn tudja tartani az érdeklődést, jól fogyasztható és nem utolsó sorban hazánk egy korszakának kicsit felületes, de korrekt bemutatása.

2022.04.24 Gábor390920

Vissza a ‘80-as évekbe

Legutóbb magyar sorozat akkor kötött le ennyire, amikor az Aranyéletet néztem. A Besúgó cselekménye is ugyanannyira izgalmas és fordulatos, csak most a rendszerváltás előtti években járunk Magyarországon, ahol besúgásra kényszerítenek egy egyetemre készülő fiatalt. Meg kell figyelnie egy rendszer ellen lázadó, szervezkedő csoportot, és jelenteni róluk. A fiú két tűz közé kerül: valamilyen szinten egyetért a lázadókkal, a másik oldalon viszont segítenie kell az öccsének, melynek a besúgás az ára. Vajon meddig tudja ezt a kettős életet élni? A sorozat végére biztos kiderül.

2022.12.28 harnas1207

Sokféleképpen lehet ezt az alkotást értékelni: aktuálpolitikai üzenet, nosztalgiabomba az arra kiéhezetteknek stb. Ettől még tény az, hogy magyar viszonylatban ez egy kiemelkedő alkotás. Ettől még nem lesz jó, de lehet szerethető. A maffiafilmekből n... Több

2022.05.15 Lóri Ádámcsik

Tini-kommunizmus

Kétséget kizáróan kiemelkedik a magyar sorozatok közül az HBO Max saját gyártású szériája. Az akkori korszellem abszolút átjön. Hogyan éltünk, mit ettünk-ittunk-hallgattunk. Miért küzdöttünk és mi volt az igazán fontos. Nem váltja meg a világot a sorozat, de én szórakoztatónak találtam, és gyorsan le lehet darálni azt a 8 részt. Ha lesz 2. évad, kíváncsi lennék rá. :)

A besúgó az első magyar sorozat, aminek premierjére egy nemzetközi filmfesztiválon kerül sor. 2021. november 7-én a Genfi Nemzetközi Filmfesztiválon vetítik először, a nemzetközi sorozat kategóriában indul a versenyen. Szerző: Hupka Adrián

(2022. 04. 23.)
Hogy volt?
„Hát hányféle múlt van?” – kérdi a költő, Dusán Sztevanovity. (A dal – Ahogy volt, úgy volt - Zorán 1987-es, Szép holnap című LP-jén jelent meg.) Több

(2022. 07. 18.)
Kár érte, kiváló ügynök volt, de azért a miénk
Véget ért az HBO Max első eredeti magyar forgatókönyvből fejlesztett sorozatának 1. évada, A besúgó. Témaválasztásával, a 80-as évek ellenzéki diákmozgalmai és egy egyetemista fiú mindenkit kijátszó besúgóvá válása egy ígéretes felnövéstörténet. A kezdés erősre sikerült, végre mi és még másik 60 másik ország is egy minőségi magyar sorozatot izgulha... Több

Értékelés: 8.6/10
(2022. 05. 18.)
Ki kicsoda
Némiképp tendenciózus figura, akinek kedvenc szófordulata az Elmondom, mi fog történni… A hitvallása pedig, hogy nem a köldökünket nézzük, hanem hadsereget építünk. Azaz háborúzik. A magyar szabadságért küzd tekintélyelvű alapon. Miközben a Kölyköd voltam szól a nyolcvanas évekből. Több

(2022. 06. 16.)
A rendszer a reflexekben él tovább
Túlzok persze, de nagyjából már ezért az egy mondatért érdemes volt elkészíteni A besúgó című sorozatot. Szentgyörgyi Bálint, a széria alkotója és az HBO hihetetlen lehetőség előtt állt, ám sajnos a kedvező előjelek ellenére nem tudtak élni vele. Spoileres kritika az első évadról. Több