malnaturmix  2016. 10. 23.

Zsinóron rángatják a nézőket, nem lehet kitalálni, hogy mi lesz a következő lépés. Remek sorozat.

citizenfour99  2016. 08. 06.

Lebilincselő történet. Mindig rejteget meglepetéseket, illetve kivetnivalókat a karakterekben. Nem gondoltam volna, hogy egy C.I.A.-s amcsis cucc letud kötni, de ez végett a sorozat végett full elkezdett izgatni az egész nemzetbiztonságos dolog, szóval nagyon megérte elkezdeni. Voltak részek melyeknél konkrétan leesett az állam és jelenleg a 4. évadnál tartok. ÉREMES NÉZNI, NAGYON IGÉNYES SOROZAT!

tamas84  2015. 09. 20.

A bemutatásakor úgy tűnt, a Homelandnek minden esélye megvan, hogy minden idők legjobb drámájává nője ki magát, de sajnos nem abba az irányba haladt a dolog az első évad után. Továbbra is izgalmas és lebilincselő, nekem már hiányzik az a forradalmi jelleg és az a ámulat, ami az elsőnél még megvolt. Bízok a negyedik évadban, és bár szerintem is a harmadik volt a mélypont, de a színészek még a leggyengébb részt is vígan elvitték a vállukon.

indingo  2017. 04. 11.

Sajnos egyre aktuálisabb a sorozat témája. Tetszik a szereposztás, hogy nem ismert szereplőkkel tűzdelték tele. A történetben sok bizonytalanág van, nem tud meg mindent azonnal a néző, pont ezért jó.

Lonka  2017. 07. 23.

A terrorizmusról sorozatot készíteni nagyon kényes téma. Általában az ilyen hangvételű filmek nekem nagyon nyomasztóak szoktak lenne. Itt szerencsére ezt nem éreztem.

Morena Baccarin
F. Murray Abraham
F. Murray Abraham
Smoking Barrels: Homeland
Tehát ismét nyitva áll az a kérdés, hogy mihez kezdenek majd jövőre, de ha így folytatják, akkor részemről nincs kérdés, hogy újra magára talál majd az alkotás.
Smoking Barrels - Homeland - 5. évad
Elérte, hogy bizakodva várjam a folytatást, folytassa az akár az eddig megkezdett utat vagy nyisson ismét egy teljesen tiszta lapot - a sorozat történetében először most ez kérdés is nyitva áll.
Smoking Barrels: Homeland 6. évad
Határozottan az az érzésem, hogy a Homeland kissé feladta a történetmesélést, hogy kellően aktuális és hiteles legyen, karaktereiről politikai és nemzetbiztonsági dilemmáira helyezve a fókuszt. Ebben a formában is kellően letaglózó, de számomra hiányzik az az egyensúly, amely eredetileg igazán naggyá tette.

A sorozat főcímében az egyik főszereplőt alakító Claire Danes néhány gyerekkori fotója is látható.

Abu Nazir fiát Isának hívják. Az Isa az arab ajkú muszlimok körében Jézus megfelelője.

A sorozat főszereplőjét eredetileg Calire-nek hívták volna. A készítők azt követően változtatták meg a karakter nevét, hogy Claire Danes csatlakozott a stábhoz.