Homeland: A belső ellenség

5. évad (2015) - 12 epizód
6. évad (2016) - 12 epizód
7. évad (2018) - 12 epizód
8. évad (2020) - 12 epizód

Egy amerikai katona, Nicholas Brody iraki szolgálata során fogságba esik, azonban csodával határos módon, 8 év elteltével sikerül kiszabadulnia. A férfit hazatérése után az Egyesült Államokban hősként ünneplik, azonban a CIA-nál azt gyanítják, a férfi átállt az… Több

Premier (HU): 2013.02.19. | Disney+ (2022.06.14.)

2021.11.24 Harper

Vontatott, de érdekes

Barack Obama kedvenc sorozata olyan témával foglalkozik, mely mindig is érdekelt: a Közel-Keletet megjárt amerikai katonákkal és kémelhárítással (is) foglalkozó CIA belső működésével. Claire Danes - mint lelkes CIA-elemző - nagyszerű ebben a sorozatban, és Damian Lewis is hitelesen alakítja a 8 évig arab fogságban lévő amerikai tengerészgyalogos veteránt. Sajnos azonban vontatott a tálalás, és nagyon lassan haladunk előre, így bevallom: 7-8 rész megnézése után egyszerűen ráuntam az egészre. Ennek dacára értékelésem: 65%.

2020.10.28 qwer

A harmadik évad utolsó részénél úgy éreztem, ez a történet így kerek, és bár már elérhető volt a folytatás, nem néztem tovább. (Így az értékelésem is az 1–3 évadnak szól, bár nincs kétségem afelől, hogy a továbbiakban is ügyeltek a minőségre.) Bátor ... Több

2016.08.06 citizenfour99

Lebilincselő történet. Mindig rejteget meglepetéseket, illetve kivetnivalókat a karakterekben. Nem gondoltam volna, hogy egy C.I.A.-s amcsis cucc letud kötni, de ez végett a sorozat végett full elkezdett izgatni az egész nemzetbiztonságos dolog, szóv... Több

2017.04.11 indingo

Sajnos egyre aktuálisabb a sorozat témája. Tetszik a szereposztás, hogy nem ismert szereplőkkel tűzdelték tele. A történetben sok bizonytalanág van, nem tud meg mindent azonnal a néző, pont ezért jó.

2020.12.06 Robinson76

Na ez tényleg zseniális!

Egy sokáig hatalmas sikerrel futó, ikonikus darab ez a széria, és nem véletlenül vált azzá... Mindennél többet elmond a sorozatról a számtalan díj, melyre jelölték, és melyeket többnyire meg is nyert. Az első három évad egy izraeli sorozatmintát követett, aztán az egyik főszereplő kiírásával tudott megújulni, és a következő évadokban felszálló ágra kerülni a széria. Hihetetlenül aktuális témák kerültek terítékre, kezdve a terrorcselekményektől az USA belpolitikai problémájáig. A jól adagolt folyamatos feszültség és az aktualitás voltak a sorozat fontos tartópillérei. Végül kapott egy szenzációs lezárást a széria, és ezzel egy igazi gyöngyszem maradt fenn az utókornak.

A sorozat főcímében az egyik főszereplőt alakító Claire Danes néhány gyerekkori fotója is látható.Szerző: hp

Abu Nazir fiát Isának hívják. Az Isa az arab ajkú muszlimok körében Jézus megfelelője. Szerző: hp

A sorozat főszereplőjét eredetileg Calire-nek hívták volna. A készítők azt követően változtatták meg a karakter nevét, hogy Claire Danes csatlakozott a stábhoz. Szerző: hp

A Homeland Barack Obama kedvenc sorozata.Szerző: hp

Carrie szerepét Halle Berrynek is felajánlották, azonban a színésznő visszautasította a felkérést.Szerző: hp

(2015. 05. 06.)
Homeland
Tehát ismét nyitva áll az a kérdés, hogy mihez kezdenek majd jövőre, de ha így folytatják, akkor részemről nincs kérdés, hogy újra magára talál majd az alkotás. Több

(2016. 05. 01.)
Homeland - 5. évad
Elérte, hogy bizakodva várjam a folytatást, folytassa az akár az eddig megkezdett utat vagy nyisson ismét egy teljesen tiszta lapot - a sorozat történetében először most ez kérdés is nyitva áll. Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 04. 16.)
Homeland 6. évad
Határozottan az az érzésem, hogy a Homeland kissé feladta a történetmesélést, hogy kellően aktuális és hiteles legyen, karaktereiről politikai és nemzetbiztonsági dilemmáira helyezve a fókuszt. Ebben a formában is kellően letaglózó, de számomra hiányzik az az egyensúly, amely eredetileg igazán naggyá tette. Több
A kijelölt túlélő
2016