Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Homeland: A belső ellenség (2011-2020)

Homeland

Robinson76   2020. 12. 06.

Na ez tényleg zseniális!

Egy sokáig hatalmas sikerrel futó, ikonikus darab ez a széria, és nem véletlenül vált azzá... Mindennél többet elmond a sorozatról a számtalan díj, melyre jelölték, és melyeket többnyire meg is nyert. Az első három évad egy izraeli sorozatmintát követett, aztán az egyik főszereplő kiírásával tudott megújulni, és a következő évadokban felszálló ágra kerülni a széria. Hihetetlenül aktuális témák kerültek terítékre, kezdve a terrorcselekményektől az USA belpolitikai problémájáig. A jól adagolt folyamatos feszültség és az aktualitás voltak a sorozat fontos tartópillérei. Végül kapott egy szenzációs lezárást a széria, és ezzel egy igazi gyöngyszem maradt fenn az utókornak.

citizenfour99   2016. 08. 06.

Lebilincselő történet. Mindig rejteget meglepetéseket, illetve kivetnivalókat a karakterekben. Nem gondoltam volna, hogy egy C.I.A.-s amcsis cucc letud kötni, de ez végett a sorozat végett full elkezdett izgatni az egész nemzetbiztonságos dolog, szóv... több»

qwer   2020. 10. 28.

A harmadik évad utolsó részénél úgy éreztem, ez a történet így kerek, és bár már elérhető volt a folytatás, nem néztem tovább. (Így az értékelésem is az 1–3 évadnak szól, bár nincs kétségem afelől, hogy a továbbiakban is ügyeltek a minőségre.) Bátor ... több»

indingo   2017. 04. 11.

Sajnos egyre aktuálisabb a sorozat témája. Tetszik a szereposztás, hogy nem ismert szereplőkkel tűzdelték tele. A történetben sok bizonytalanág van, nem tud meg mindent azonnal a néző, pont ezért jó.

Szilonka   2020. 08. 28.

Remek sorozat, ami hamar beszippantja a nézőt. Brutálisan jól hozza a feszültséget már az első rész után, ami csak fokozódik az évadok előrehaladtával.

TomÁcs   2019. 10. 17.

Különleges és nagyon okos sorozat, remek alakításokkal. És Timothée Chalamet is feltűnik benne pár rész erejéig.

VvV   2016. 05. 13.

Remek sorozat. Nagyon aprólékosan van kidolgozva. Kiváló.

A sorozat főcímében az egyik főszereplőt alakító Claire Danes néhány gyerekkori fotója is látható.

Abu Nazir fiát Isának hívják. Az Isa az arab ajkú muszlimok körében Jézus megfelelője.

A sorozat főszereplőjét eredetileg Calire-nek hívták volna. A készítők azt követően változtatták meg a karakter nevét, hogy Claire Danes csatlakozott a stábhoz.

A Homeland Barack Obama kedvenc sorozata.

Carrie szerepét Halle Berrynek is felajánlották, azonban a színésznő visszautasította a felkérést.

A pilotban Jessica Brodyt még Laura Fraser játszotta, azonban a színésznőt lecserélték Morena Baccarinre.

Tehát ismét nyitva áll az a kérdés, hogy mihez kezdenek majd jövőre, de ha így folytatják, akkor részemről nincs kérdés, hogy újra magára talál majd az alkotás. több»

Elérte, hogy bizakodva várjam a folytatást, folytassa az akár az eddig megkezdett utat vagy nyisson ismét egy teljesen tiszta lapot - a sorozat történetében először most ez kérdés is nyitva áll. több»

Határozottan az az érzésem, hogy a Homeland kissé feladta a történetmesélést, hogy kellően aktuális és hiteles legyen, karaktereiről politikai és nemzetbiztonsági dilemmáira helyezve a fókuszt. Ebben a formában is kellően letaglózó, de számomra hiányzik az az egyensúly, amely eredetileg igazán naggyá tette. több»