A búcsúkoncert

A búcsúkoncert

A Late Quartet

A vonósnégyes mögött hosszú és fényes karrier áll, amely azonban látszólag a végéhez érkezik, mikor a csellistánál Parkinson-kór tünetei ütik fel a fejüket, amelyek lehetetlenné teszik számára a játékot. Mindez válaszút elé állítja a csapat többi tagját is. Kiemelkedő művészek sorsán… Több

Rendező: Yaron Zilberman
Forgatókönyvíró: Seth Grossman, Yaron Zilberman
Premier (HU): 2013.06.20.

2016.02.16 Toncsi

Abszolúte érdemes megnézni, nem utolsó sorban a zenéért, mert hihetetlenül jó darabokat lehet benne hallani, és azt is érdekes megfigyelni, hogy milyen jól cseng össze a zene mindig a cselekménnyel, ami különben is nagyon drámai és megható. A színészi játék meg egyenesen lenyűgöző!

2015.10.16 csenge

Az az érdekes, hogy azt éreztem, kicsit rövid volt a film, amit pedig ritkán szoktam, de most tényleg úgy tűnt, hogy sokkal több van ezekben az emberi történetekben, mint amit sikerült kibontani. Kicsit túlságosan széles ecsetvonásokkal lett felvázolva a történet. Azzal együtt nagyon tetszett, igazán jó alkotás.

A Frick-gyűjtemény 75 éves fennállása óta először engedélyezte egy filmstáb számára a forgatást.Szerző: kázsé

Peter Mitchell az egyik jelenetben elmesél egy anekdotát arról, hogyan találkozott a világhírű csellistával, Pablo Casalsszal. Ez az eset tényleg megtörtént, de egy másik csellistával, Gregor Piatigorskyval, aki meg is emlékezik az esetről az önéletrajzában.Szerző: kázsé

Az egyik jelenetben Mark Ivanir rosszul ejti ki a "hangszín" (angolul "timbre") szót.Szerző: kázsé

A koncert jelenet a Metropolitan Múzeum Grace Rainey termében játszódik, ahol a Guarneri String Quartet 45 év utáni búcsúkoncertjét adta.Szerző: kázsé

Bakelit
2016