Távozások

Távozások

Okuribito
Norbi

Daigo zenész, az egyik tokiói nagyzenekar csellistája. A kevés felkérés miatt a szimfonikusokat feloszlatják, így egyik napról a másikra munka nélkül marad. Tokióban nem tud elhelyezkedni, ezért hazatér szülővárosába és ha nehezen is, de elfogadja ezt az új élethelyzetet. Miközben munkát… Több

Rendező: Yôjirô Takita
Forgatókönyvíró: Kundô Koyama
Ország: Japán
Premier: 2008.08.23.

2020.02.24 elekm90

Csendes, kellemes kis film, ami nagy konfliktushelyzet nélkül is végig fenntartja a néző figyelmét és egy érdekes helyi rituálé áll a középpontjában. Én az Oscar-díjat azért egy kicsit túlzónak tartom, szerintem voltak ennél jobb filmek a kategóriájában. 7/10

2018.07.30 Norbi

Igazán érdekes film, egy sajnos manapság már eléggé elképzelhető helyzetről. Nagyon szimpatikus volt a főszereplő, és az egész történet is kellemesen kalandosra sikeredett.

2018.08.27 Bizsu82

Jól összerakott, laza és könnyed kikapcsolódást adó film. Megfogó a zenéje és a története is. Hitelesen alakító színészek. Dráma kategóriában a jobbak között van.

2017.12.23 Deku

Végtére is megérte rá áldozni azt a kevéske időt mert tökéletesen eltudta terelni a gondolataimat. Az ilyen és ehhez hasonló filmekre tudom azt mondani, hogy aranyat ér. Mind a zene mind pedig maga a története a filmnek lehengerlő volt.

2015.12.31 batukán

Ettől a filmtől nem lettem rajongója Yôjirô Takitanak. Eléggé egysíkú történet, kimondottan unalmas. Egy erős fél órát bátran le lehetne csípni a hosszából.

Bakelit
Treme