A menedék

A menedék

Ostwind

A nyári táborról szőtt álmok szertefoszlottak! A tizennégy éves Mika (Hanna Höppner) megbukott az iskolában, így szülei (Nina Kronjäger és Jürgen Vogel) azzal büntetik, hogy a nyarat szigorú nagyanyja (Cornelia Froboess) méntelepén tanulással kell töltenie. Mika azonban Sam, a lovászfiú mellett, aki nem tudja róla levenni szemét, még valamit felfedez, ami felkelti érdeklődését: Szélvihart, a vad és szilaj csődört. Még a tehetséges díjugrató, Michelle (Marla Menn) vagy a nagymama sem képes az állatot betörni. Mika elhatározza, hogy szerencsét próbál, és éjszaka belopódzik Szélvihar istállójába. Ezzel kezdetét veszi szokatlan barátságuk, amely során Mika felismeri, hogy képes a lovakkal beszélni. Sikerül vajon ezzel a képességgel Szélvihart megszelídítenie?

Ország: Németország
Premier (HU): 2014.02.22.

2020.01.05 Rotzsáp Zoltán

Kiváló alkotás

Nagyon tetszett a film, gyönyörű tájak, szép lovak, egyszerű de nagyszerű színészi alakítás. Kicsit hihetetlen a történet, hogy ember és állat így egymásra talál, de bizton állíthatom, hogy van ilyen. Nagyon tetszett a családi szál is benne, ahogy anya-gyermek nagymama-unoka (nagypapa- unoka) viszont ábrázolták, bizony vannak ilyen családok! De jó is lenne, ha ilyen könnyedén meg tudna változni az emberek véleménye, ha az előítéleteteinket ilyen könnyen félre tudnánk tenni.

2015.11.23 grigoriy1rem

Odáig még nagyon is tetszik, ahogy ez a film meg van csinálva. A felvétel, a környezet. De igazából annyira erőltetett a történet, illetve a romantikus szál, hogy kín volt nézni.

2016.11.02 anonym

Aki szereti az állatos, lovas filmeket, annak tetszeni fog. Máskülönben itt-ott próbál vicces is lenni, de mivel ez egy német film - már bocs - nem igazán sikerül neki.