Mia és a fehér oroszlán

Mia et le lion blanc

Mélanie Laurent
Mélanie Laurent
Daniah De Villiers

Mia szülei a kislány 10 éves korában úgy döntenek, hogy Londonból Afrikába költöznek, és egy oroszlánfarmon vállalnak munkát. A kislány élete hatalmas fordulatot vesz, és addig nem is igazán találja magát, amíg meg nem születik Charlie, a hófehér oroszlánkölyök - és ezzel egy olyan kalandokkal teli… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Franciaország, Svájc, Dél-afrikai Köztársaság, Monaco
Premier (HU): 2019.04.18. | HBO Max (2021.08.28.) | Netflix (2022.06.01.)
Forgalmazó: Big Bang Media

2022.07.05 sptt

Kedves és szerethető film az állatok és a gyerekek elbűvölő kapcsolatáról, amely akár igaz is lehet. A film gyönyörű képeket tartalmaz, mindemellett jogos kérdéseket is felvet. Mélanie Laurent pedig akkor is szívesen nézem a képernyőn, ha a telefonkönyvet olvassa fel - franciául. 6/10

2021.04.15 qwer

Egy családi filmtől általában annyit várok, hogy szülőknek és gyerekeknek egyaránt nézhető és szórakoztató legyen. Lehet, hogy a Mia és a fehér oroszlán tizenéveseknek érdekes lehet, nekem kevésbé tetszett; végig idegesítőnek találtam a karaktereket,... Több

2020.03.26 Shelby07

Nagyon szerettem, nagyon megható és egyben szomorú is mindaz, amit a film bemutat. Nagyon örülök hogy láttam és hogy elkészítették ezt a filmet. Elgondolkoztatja az embert azon, hogy kik is vagyunk mi és mire képesek az emberek. Motiváló és szívszorító történet. Érdemes megnézni.

2022.02.20 Klauka89

Mia és Charlie igaz barátsága

Négyesre tudom értékelni, mert voltak benne ostoba jelenetek is. A főszereplő, Daniah de Villiers gyönyörű lány, és egyébként jól játszott. Már csak azért is megéri megnézni, mert az oroszlánnal forgatott jelenetek egyediek és nagyon látványosak. Mia Charlie-val együtt nő fel, és Charlie pedig Miával cseperedik. Nem is bántotta sosem, Nicket se bántotta volna, az tényleg az anya-parának volt köszönhető. Számomra akkor ütközött ki nagyon a "mese" oldala a történetnek, amikor a lány gondol egyet, persze majd ő megmenti az oroszlánt, kocsit szerez, megtankol 13 évesen, a hatalmas nagymacskát meg persze nem szúrja ki egy járókelő sem... ott egy kicsit kezdett elgurulni a gyógyszerem. De maga a legenda, a mesealap, amiben a gyerekek hittek, jó alapul szolgált a történetnek, Miának hatalmas szíve és igazságérzete van, ami miatt tudta, mit kell tennie. A testvérek összetartottak, ami mindig, minden körülmenyek között egy gyönyörű védelmi kapcsolat. A vége különösen szépre sikerült, még meg is könnyeztem, szóval mindent összevetve megéri megnézni, és azt mondom, jó kis családi mozi.

2019.04.22 Ms. Akárki

Elképesztő volt látni, hogy az oroszlánhoz milyen közel engedték a lányt a forgatások alatt, és szinte egyenrangú félként, csapattársként tekintett rá. Valószínűleg emiatt is tartott olyan sokáig a forgatása. Sajnos a történet már majdnem feldolgozás... Több

A film összbevétele 35 487 190 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 65 014 798 forintot termelt. A hazai mozik összesen 50 249 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Daniah De Villiers és Ryan McLennan három éven át heti háromszor két-három órát töltöttek azzal, hogy megtanulják, miként dolgozzanak egy oroszlán közelében, illetve hogyan teremtsenek biztonságos kapcsolatot az állattal. Szerző: hp

Gilles de Maistre eredetileg tervezett folytatást a filmhez, azonban végül elvetette az ötletet, mivel ehhez arra lett volna szükség, hogy a Miát alakító Daniah De Villiers és az oroszlán között folyamatos kapcsolat álljon fenn. Ennek híján azonban igen veszélyes lett volna a forgatás. Szerző: hp

A film forgatása két és fél év alatt zajlott, mivel hamar kiderült, hogy lehetetlen lett volna több, különböző korú oroszlánnal forgatani. Gilles de Miastre azt szerette volna, ha valódi kapcsolat alakul ki a főszereplő, Mia és az oroszlán között, ez pedig csak akkor lehetséges, ha az állat már kölyökkorától a lány közelében nevelkedik. Szerző: hp

Gilles de Maistre egy dél-afrikai zoológust, Kevin Richardsont kérte fel, hogy szakértelmével segítse a munkát. A férfi több mint húsz éve foglalkozik oroszlánokkal. Szerző: hp

Értékelés: 7.5/10
(2019. 04. 24.)
A Mia és a fehér oroszlán egy szívmelengető családi mozi, aminek érvényes üzenete és a gyerekek számára elgondolkodtató mondanivalója van, de bármely korosztály számára simán élvezhető darab. Több