A napfény íze

Sunshine

2023.12.17 BÉLA

Nagyszerű

Már régóta készülők rá, hogy megnézem ezt a filmet. Nem csalódtam, remek. De ezt a filmet igazán csak mi, magyarok értjük meg.

2017.05.26 Berto49

Három generációt átfogó széles családi és történelmi tabló. Számos értéke mellett számomra Ralph Fiennes bámulatos alakítása tette emlékezetessé ezt a filmet. A Sonnenschein-Sors család három tagját (nagyapa-apa-fiú) játszotta el, három egymástól éle... Több

Nagyon tetszett, és annak külön örülök, hogy egy ízig-vérig magyar alkotás, így leköt. Grat Szabó Istvánnak, és a szereplőgárda is zseniális. Több generációs remekmű, amit szerintem mindenkinek látnia kell.

2018.08.04 indingo

Elég hosszú film, de nagyon gazdag. Nem is rémlik hasonló, ahol egy család ennyi generációja szerephez jut. Ralph Fiennes három karaktere is érdekes megoldás volt.

2019.09.16 dailyfilmsan

Fergeteges. Sok borzalmat és sok boldogságot is bemutat. A több generációs kultúra és örökség egy filmben. Szerintem páratlan mint történetben mint érzelmi szinten. Sokat mondd mégis enged következtetni. A generációs fejlődés lépcsőfokait rendre bemutatja. Számomra elég szórakoztató volt.

2018.08.10 TomÁcs

Szabó úr egész jó kis filmet hozott össze. Nagyon tartalmas és végig leköti az ember figyelmét.

2018.10.29 VvV

Olyan érzésem volt amikor néztem, mintha egy könyvet olvastam volna. Annyi minden történt benne és olyan sok időt ölel fel.

2019.04.13 MidoD7

Szuper elmés kis film lett és nagyszerű szórakozás. Az ilyen filmeket nagyon tudom szeretni, mert szerintem nincs jobb szórakozás, mint amikor az ember hozzájut egy ennyire kellemes kis darabhoz. Nagyszerű volt megnézni, mert szuper szórakoztató volt, nekem bejött.

2021.04.29 stewie_griffin_2005

Nagyon jó magyar film, a hosszú játékidő ellenére végig leköt, izgalmas, és a történelmet, a rendszerek váltakozását is jól mutatja be. A színészek ráadásul világsztárok, Rachel Weisz magyar-(zsidó) származása létére nem mondhatott nemet egy ilyen filmre, amiben pont egy magyar zsidót alakít.

2020.02.18 end26

Önsors formálás helyett önsorsrontás

Nekünk Magyaroknak ez egy fantasztikusan nagy film. Csak a megtekintése adhat tisztább látásmódot, a világot újra és újra behálózó ideológiák, a hatalmi harcok hatásairól. A Magyarságot állandóan elérő "átkokról", az egymás iránti meg nem értés következményeiről. Szabó a huszadik századi történelmünknek tart hű tükröt. (Mi már tudjuk, a "keresztünket" 21. század első húsz évében is cipeltük tovább, ahelyett, hogy megbékélnénk, és dolgoznánk a közös célokért, továbbra is egymás ellen feszülünk.) Az idióták országa ez. Önsors formálás helyett önsorsrontás. Ez a mi örökségünk és a jövőnk is. A világban nem sok nemzet éli a sorsát ehhez hasonlóan. Tanulnunk kéne e filmből is, de sanszos hogy nem sokan akarnak. Helyette egymást pusztítani annál inkább.

2020.12.30 Lengyel384705

Nagyon elgondolkodtató film, látni kell! Nem királyokat, politikusokat, hadvezéreket, hősöket mutat be, hanem hétköznapi embereket, akik élni, boldogulni akarnak. Kevés az olyan film, ami az átlagember szemszögéből mutatná be a történelmet - A napfény íze ezek egyike, ráadásul a legjobbak közül való.