A nyomorultak

Sacha Baron Cohen
Helena Bonham Carter
Aaron Tveit
Richard Dixon

A szívszaggató, romantikus és heroikus Victor Hugo történet visszatért a filmvászonra. Szerelem, szenvedély, álmok, áldozat és megváltás – az emberi lélek túlélésének nagy próbatételeivel szembesülünk Tom Hooper alkotásásban. A Napóleoni háborúkat követő nyugtalan évtizedekben egy megkínzott ember… Több

Rendező: Tom Hooper
Író: Victor Hugo
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2012.12.27. | SkyShowtime (2023.02.14.) | HBO Max (2023.10.20.)

A nyomorultak  (1998)

A gályarab  (1935)

A nyomorultak  (1978)

Több

2020.12.18 Ildikó Bacskai

A nyomorultak (2012)

Megdöbbentő volt ezeket a színészeket musicalben hallani, látni. A rendezés és látványvilág fantasztikus, mozgalmas, színes és egyben szívszorító.

2020.11.05 Artemisia

a nap véleménye

A nyomor olvasztótégelye

A nyomorultak Victor Hugo felbecsülhetetlen értékű műremeke, minden idők egyik legolvasottabb és legnagyobb hatással bíró regénye. Felbecsülhetetlen korrajz a napóleoni háborúk után tántorgó Franciaországról, felbecsülhetetlen, szívszaggató értekezés... Teljes kritika

Sajnos,néha úgy éreztem,mintha egy snassz nyugdíjas otthonban kornyikálna egy pár szereplő! Hosszú,és néhol idegesítő,sőt kissé fárasztó.

2018.12.24 dailyfilmsan

Nem vagyok oda a musical-ekért, de erre nem lahat azt mondani hogy rossz. A látvány mindent felülmúlt. Egyszerűen gyönyörű ahogy a járványtól fekélyes paraszt ki van maszkírozva, de éppúgy Cosette is nagyon aprólékos munka eredményként néz ki a filmb... Több

2015.04.30 Milanman

Nem vagyok egy kifejezett musical rajongó, de meglepetésemre a Nyomorultak tetszett, jól szórakoztam. A szokatlan szerepekben feltűnő színészek (Jackman, Crowe) remekül teljesítenek, jó a zene, a látványvilág. Erre mondják, hogy jól sikerült feldolgozás.

Éphonine-nek van egy Anzelma nevű húga, akiről sem a színdarab, sem a film nem tesz említést.Szerző: Artemisia

Cosette neve valójában Euphrasie, Fantine-tól kapta a Cosette becenevet.Szerző: Artemisia

Victor Hugo szőke hajszínnel írta le Fantine-t, az őt alakító Anna Hathaway azonban az eredeti, barna hajszínével látható.Szerző: Artemisia

Eddie Redmayne és Tom Hooper 2015-ben ismét együtt dolgoztak a Dán lányon, ami ismét több Oscar-díjat eredményezett.Szerző: Artemisia