A nyomorultak

Les Misérables

2020.12.18 Ildikó Bacskai

A nyomorultak (2012)

Megdöbbentő volt ezeket a színészeket musicalben hallani, látni. A rendezés és látványvilág fantasztikus, mozgalmas, színes és egyben szívszorító.

2020.11.05 Artemisia

a nap véleménye

A nyomor olvasztótégelye

A nyomorultak Victor Hugo felbecsülhetetlen értékű műremeke, minden idők egyik legolvasottabb és legnagyobb hatással bíró regénye. Felbecsülhetetlen korrajz a napóleoni háborúk után tántorgó Franciaországról, felbecsülhetetlen, szívszaggató értekezés... Teljes kritika

Sajnos,néha úgy éreztem,mintha egy snassz nyugdíjas otthonban kornyikálna egy pár szereplő! Hosszú,és néhol idegesítő,sőt kissé fárasztó.

2018.12.24 dailyfilmsan

Nem vagyok oda a musical-ekért, de erre nem lahat azt mondani hogy rossz. A látvány mindent felülmúlt. Egyszerűen gyönyörű ahogy a járványtól fekélyes paraszt ki van maszkírozva, de éppúgy Cosette is nagyon aprólékos munka eredményként néz ki a filmb... Több

2015.04.30 Milanman

Nem vagyok egy kifejezett musical rajongó, de meglepetésemre a Nyomorultak tetszett, jól szórakoztam. A szokatlan szerepekben feltűnő színészek (Jackman, Crowe) remekül teljesítenek, jó a zene, a látványvilág. Erre mondják, hogy jól sikerült feldolgozás.

2017.09.09 diumiu

Először furcsa volt, hogy folyamatosan énekelnek, de ezt idővel megszoktam. Egyébként nagyon szeretem ezt a filmet leginkább a zenék, a színészek és kivitelezés miatt. Anne Hathaway szóló dala az abszolút kedvencem, annak idején a moziba meg is könnyeztem, meghatározóvá vált számomra már csak ezért is ez a dal.

2016.10.16 hell.l

Szerintem nagyon jó film lett . Hugh Jackman és Russel Crowe meglepően jó alakítást nyújtott. Korábban nem láttam a musicalt, ez volt az első megismerkedésem a történettel és meglepően pozitív benyomást keltett.

2016.11.16 TribeBubu

Ez egy nagyon jó adaptáció... lenne, ha nem énekelnének benne. Vagy legalább jók lennének a dalok. Úgy négy óra alatt sikerült végignéznem :D Tényleg minden klappolt benne, de az erőltetett dalok számomra szétbarmolták az élményt. Meg a színészek nag... Több

2015.05.03 Zsceeeka

Jól össze lett ez rakva. Maga a musical alap jó, a dalok szépek. A színészek (annak ellenére, hogy nem mind egy musical énekes) jól lettek kiválogatva.

2015.02.13 Loborg

A szereplok nehol kifogasolhato enekhangja ellenere nagyon elvezheto, a tortenet pedig adott.

2017.12.05 edessszilvia

Nagyon szép és megható film mögöttes mondanivalóval, örök érvényű gondolatokkal és hozzá nagyon illő karakterekkel, akik egytől egyik a "helyükön" vannak.

2016.05.08 anita9215

Igazán emlékezetes film lett és szerintem tökéletesen választották ki a színészeket a szerepekre. Eszméletlenül tökéletes film lett és biztos nem egyöntetű ez a nézet mód, de akkor is rendben volt a film, a zenei aláfestések gyönyörűek és igazán hangulatos erőteljes a film egészen a végéig. Nekem nagyon tetszett.

2015.11.18 Regi82

Tetszett ez a film,csak sajnáltam,hogy szinte végig énekeltek. Ez az ének világ nem annyira vonz engem. Anne és Hugh viszont nagyon jól alakították a szerepüket. Igaz az egyetlen szinte már halhatatlan ez a film!

2016.05.08 Cordelia Bennett

Musical formában harmadik feldolgozás, amit láttam (kétszer színpadon). Határozottan jó. Hiteles alakítások, zeneileg is rendben van, nem baj, hogy nem mindenki képzett énekes. Hozza a hatást, amit ennek a műnek kell. Könnyezős, több rész miatt is.