
Vélemények (6)
Beleadtak mindent, amit csak lehetett. Nagyon jó film kerekedett belőle. Semmi prüdéria, csak a nyílt valóság, enyhe fanyaros humorral fűszerezve. A narráció jól átvezette az időbeni ugrásokat. Remekbe szabott alkotás!...
Ritkán fordul elő, hogy a filmváltozat jobb mint a könyv. Most megtörtént, mert sokkal jobban tetszett a film, mint a Rátóti Zoltán felolvasásában végighallgatott regény. Nem szeretem a történelmi feldolgozásokat, de ez a Gauss és von Humboldt személ... Több
Nem olyan szörnyű, mint amilyen keserű kritikát kapott ez a film. Ennek a filmnek véleményem szerint két erénye van. Kiindulópont lehet a néző számára eme két nagyszerű tudós (Alexander von Humboldt felfedező és Carl Friedrich Gauss matematikus) élet... Több
A könyvet nem olvastam, a film pedig nem nagyon kötött le. Mármint nem rossz, meg látszik, nem ilyen tucat hollywoodi kalandfilm, de igazából semmi extrát nem nyújt. Sőt, pár hónap távlatából nem is sok dereng már belőle.
Elképesztően gyönyörű filmalkotás, amelynek képi világa engem teljesen magával ragadott. A történet is jól megírt, nem egy konvencionális forgatókönyv. Szerintem érdemes megnézni, mert nagyon izgalmas és alighanem az egyik kedvenc filmem közé lopta be magát.