Across the universe - Csak szerelem kell

Across the universe - Csak szerelem kell

Across the Universe

Martin Luther

Jude (Jim Sturgess) csupán egy egyszerű liverpooli dokkmunkás, aki Amerikába utazik, hogy megkeresse rég nem látott édesapját. A fiú hirtelen egy másik világban találja magát. A hatvanas években az USA háborúellenes lázban égett, a hippik életérzése túláradt a nemzeten. Jude megismeri Lucyt (Több

Rendező: Julie Taymor
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2008.10.14. | HBO Max (2022.11.04.)

2019.10.06 DóRi

A film nagy előnye, hogy kiváló a zenéje és a díszletek is segítenek abban, hogy az ember két órára visszarepüljön a hatvanas évekbe. A film sztorija nem a legnagyobb, de nem is drámát akar közvetíteni, hanem egy életérzést. A film légköre alapvetően... Több

2018.12.14 LadyN

A film talán nem a legjobb, de azért van benne pár jó jelenet és tele van a Beatles legjobb dalaival. A film remekül idézi a varászlatos hatvanas évek hangulatát, és bár a történet nem a legjobb a hangulat páratlan. Látszik, hogy Julie Taymor komolyan vette a dolgát és igyekezett egy jó filmet készíteni.

2017.11.12 hsanya182

Engem is lebilincselt a film, nagyon jó a hangulata, és nagyon jól fel vannak fűzve a cselekményre a Beatles dalok, a történet nem az igazi, de egy remek szórakoztató romantikus filmet kapunk sok sok érzéssel, már csak a Beatles dalok miatt megéri me... Több

2016.05.03 raczdavidzsolt

Imdáom, mindenki feltétlen nézze meg! Szuper szereposztás!

2018.07.23 Trk_Virag

Már csak azért is érdemes volt megnéznem, mert imádom a Beatlest. A dalok tökéletesen kapcsolódtak a cselekményhez.Maga a történet nem a legjobb, de lekötött.Érdekes és megvan a maga hangulata.

Paul McCartney és Yoko Ono mindenben támogatták a rendezőt, Julie Taymort.Szerző: ps

A film október 9-én került az amerikai mozikba, John Lennon születésnapján.Szerző: ps

Az egyik korábbi szövegváltozat szerint az egyik karaktert Bors őrmesternek hívták volna.Szerző: ps

A film vége felé az épület tetején előadott koncert a Beatles legendás előadását idézi, ami a zenekar utolsó fellépése volt. A Beatles egyébként éppen a Let It Be (1970) című filmjüket forgatta, az előadást pedig a rendőrség szakította félbe, akárcsak ebben a filmben.Szerző: ps