Volt egyszer egy nyár

Aftersun

2024.02.12 Ahoj poplacsek

8/10 – Nekem második nézésre jött át

UPDATE: Újranéztem, és felment 5/10-ről minimum 8/10-re. Másodszorra már átjött egy végtelenül erős melankolikus és fájó érzés, amihez először látnom kellett a film befejezését, igazából annak az ismeretében már minden nagyon működött. Az első meg... Teljes kritika

2023.01.10 kabel

Az Aftersun az a film, ami kevés dolgot mutat, mégis sokról szól

A felszínen egy elvált apuka Törökországba viszi a 11 éves lányát nyaralni. Interakcióikból kiderül, hogy pénzügyileg nincs minden a legnagyobb rendben, de az apuka megpróbál minden szinten boldogságot sugározni. Lánya pedig a tiniket és a nála idősebbeket figyeli, apjával ellentétben ő alig várja, hogy idősebb legyen. A film apró interakciók sorozata, melyben a kamera karakterekhez való közelsége határoz meg mindent. A filmnek ugyanis van egy eggyel mélyebb vonala, emiatt bizonytalanná válik, mit nézünk egyáltalán. Az Aftersun az A24 egyik jobbik filmje közé tartozik, a színészi játék kiváló, a gyerekszínészek is hihetőek és valóságosak. A képi világa, bár nem olyan erős, az operatőri munka második megnézésre is tartogat pár apróbb érdekességet.

2023.06.29 Fikatours_blogger

Nesze semmi, fogd meg jól!

Bosszantó, hogy mennyire nincs története ennek a filmnek.

2023.03.10 vdfvldmflvmdf

Nagyon erős hangulatú film, véleményem szerint az egyik legerősebb alkotás, amit az idén kaptunk. Nem könnyű megemészteni, kell egy kis türelem hozzá, de szerintem abszolút megéri.

2023.03.09 Gyula

Őszintén szólva nem igazán tudtam, hogy mire számítsak, de összességében tetszett. Nekem az alakítások egy kicsit erőltetettek voltak, de ettől függetlenül remek filmnek gondolom.