Volt egyszer egy nyár

Volt egyszer egy nyár

Aftersun
kabel

Frankie Corio

Sophie elgondolkodik az apjával együtt töltött nyaraláson, amely ugyan húsz évvel ezelőtt történt, azonban a lányt még mindig nosztalgiával tölti el.
A kézi kamerával készült felvételek közötti hézagokat valós és képzelt emlékek töltik ki, miközben a lány megpróbálja összerakni a képet az… Több

Rendező: Charlotte Wells
Forgatókönyvíró: Charlotte Wells
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2023.03.09. | Telekom TVGO (2023.06.08.) | Cinego (2023.06.15.) | HBO Max (2024.03.15.)
Forgalmazó: ADS Service

2024.02.12 Ahoj poplacsek

8/10 – Nekem második nézésre jött át

UPDATE: Újranéztem, és felment 5/10-ről minimum 8/10-re. Másodszorra már átjött egy végtelenül erős melankolikus és fájó érzés, amihez először látnom kellett a film befejezését, igazából annak az ismeretében már minden nagyon működött. Az első meg... Teljes kritika

2023.01.10 kabel

Az Aftersun az a film, ami kevés dolgot mutat, mégis sokról szól

A felszínen egy elvált apuka Törökországba viszi a 11 éves lányát nyaralni. Interakcióikból kiderül, hogy pénzügyileg nincs minden a legnagyobb rendben, de az apuka megpróbál minden szinten boldogságot sugározni. Lánya pedig a tiniket és a nála idősebbeket figyeli, apjával ellentétben ő alig várja, hogy idősebb legyen. A film apró interakciók sorozata, melyben a kamera karakterekhez való közelsége határoz meg mindent. A filmnek ugyanis van egy eggyel mélyebb vonala, emiatt bizonytalanná válik, mit nézünk egyáltalán. Az Aftersun az A24 egyik jobbik filmje közé tartozik, a színészi játék kiváló, a gyerekszínészek is hihetőek és valóságosak. A képi világa, bár nem olyan erős, az operatőri munka második megnézésre is tartogat pár apróbb érdekességet.

2023.06.29 Fikatours_blogger

Nesze semmi, fogd meg jól!

Bosszantó, hogy mennyire nincs története ennek a filmnek.

2023.03.10 vdfvldmflvmdf

Nagyon erős hangulatú film, véleményem szerint az egyik legerősebb alkotás, amit az idén kaptunk. Nem könnyű megemészteni, kell egy kis türelem hozzá, de szerintem abszolút megéri.

2023.03.09 Gyula

Őszintén szólva nem igazán tudtam, hogy mire számítsak, de összességében tetszett. Nekem az alakítások egy kicsit erőltetettek voltak, de ettől függetlenül remek filmnek gondolom.

A film összbevétele 680 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 20 366 025 forintot termelt. A hazai mozik összesen 10 288 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A korai meghallgatási folyamat Frankie Corio (Sophie) számára abból állt, hogy a családjával végzett mindennapi feladatokat és tevékenységeket felvették, mielőtt egy személyes meghallgatáson részt vett volna.Szerző: csd

Charlotte Wells egy korábbi interjúban elmondta, hogy a két hetes próbaidőszak alatt, amelyet a stáb Törökországban töltött, kétszer olvasták át a forgatókönyvet, csak Wells, Paul Mescal (Calum) és Frankie Corio (Sophie) volt jelen. Wells azt is hozzátette, hogy ezek a forgatókönyvek szándékosan nem tartalmaztak olyan jeleneteket, amelyeket Mescal egyedül játszik, és amelyek részletesen foglalkoznak a depresszióval, amelyben Calum szenved, így Corio alakítása naiv volt ezekkel a tényekkel szemben, ahogy Sophie is az.Szerző: csd

Paul Mescal (Calum) valójában ír, a filmben pedig skót akcentussal beszél.Szerző: csd

A filmet Törökországban forgatták.Szerző: csd

(2023. 05. 25.)
Pixeles emlékeim
Az idei Oscar nem is annyira titkos favoritja gyengéd film a depresszióról, és a hiábavaló vágyról, hogy megfejtsük a szüleinket. Több

(2023. 04. 16.)
A Volt egyszer egy nyár (Aftersun) nüanszoltan veti össze az emlékeket és a valóságot, az eredmény pedig egy csodálatos, megható, magával ragadó alkotás, ami lassan, de biztosan kúszik a lelkedbe. Több

(2023. 05. 03.)
Egy teljesen átlagos apa-lánya nyaralás, aminek pillanatai örökérvényűvé változnak az emlékezés és a mozi hatalma révén. Több

(2023. 06. 07.)
Mintha süllyednél
Charlotte Wells katartikus első filmje az emlékek és mindenekelőtt egy menthetetlenül szomorú, de közben erőn felül próbálkozó apa képének újrafelfedezése. A Volt egyszer egy nyár filmnyelvi, történetmesélési és színészi szempontból is közel tökéletes. Több

(2022. 12. 23.)
Az utolsó tánc
Egy felnőtt nő visszaemlékezése egy 20 évvel ezelőtti nyaralásra édesapjával, ahol a felszínen semmi nem történt, mélyen legbelül viszont egy súlyos dráma készülődött. Ahogyan Sophie próbálja az édesapja emlékeit összerakni a kilencvenes években készült saját videofelvételeiből, és megfakult emlékeiből, úgy sejlik föl a néző előtt is egy mindvégig ... Több