A jég ellen

Against the Ice (PERDUS DANS L'ARCTIQUE)

2024.02.22 Török389133

A tájak szépek, de szinte semmi nem történik az egész filmben, csak mennek ide-oda, nagyon unalmas.

2022.03.03 Anti007

a nap véleménye

Magukra maradtak...

Igaz történetet mesél el az amerikai-dán koprodukcióban készült kalandfilm. Az ilyen filmeknek (amiknek ismerhetjük a történetét) annyi negatívuma van, hogy maga a sztori végkifejlete adott. Mégis tartogathat meglepetéseket, illetve főleg az ilyen "... Teljes kritika

2022.03.06 Dorkateo

Ha előre tudom, milyen erős dráma a Jég ellen, nem néztem volna meg. Így viszont napokra rányomta bélyegét a lelkemre. A fenséges északi tájon egy hajó vesztegel a jégbe zárva. Mikkelsen kapitány igazolni akarja, hogy Grönland önálló sziget és nem A... Több

2022.03.26 CsakEgyCsajszi

Szerintem jó film. Az első felével kell megbirkózni, amíg vannak kutyák. Én 3x állítottam meg és folytattam... egyszerűen nem bírtam nézni (ilyen nem sűrűn fordult elő velem), de kíváncsi voltam a történet folytatására, főleg, mivel igaz történet alapján készült.

2022.07.20 erahurka

Egy kicsit sokat szeretne elmesélni rövid idő alatt, és valahogy mégis untam a második felét, amikor a házikóban kínlódtak. Sorozatként talán jobban működött volna, mint a North Water (vagy mi volt a címe annak a minisorozatnak Colin Farrellel).

2022.03.08 Fikatours_blogger

Felfedezők elszántsága

Lehet, hogy az én ingerküszöböm van magasabban, de nekem pont a drámaiság hiányzott a filmből. Mintha egy mesét néznék, ahol tudom, a végén minden jóra fordul. Még az eltúlzott méretű medvétől sem rémültem meg, pedig azt a jelenetet jól megrajzolták.

2022.03.03 petiworkout

A valós eseményeken alapuló történetet nagyon jól elmesélték, és a forgatási helyszínek lélegzetelállítóak voltak. A karakterek tették a történetet valóságossá, és a végsőkig az volt az érzésem, hogy együtt vagyok a két férfival. Kielégítő befejezés.

2022.04.18 4EverAlfa

Egymásra utalva

Kicsit szkeptikusan kezdtem bele, hogy egy szokásos túlélőtúra lesz, aminek végén barátság születik két különböző fickó között. Megcáfolt a film. Nagyszerűen volt felépítve kettejük kapcsolatának elmélyülése, majd a kilátástalanság során bekövetkező bizalmatlanság beköszöntése, de mivel valós a történet, a boldog végkifejlet miatt nem kellett izgulni. Maga az expedíció a vágások miatt nekem tűnt annyira hosszúnak, mint amilyen valójában volt, de életszerűen ábrázolták a szörnyű körülményeket, a kutyák feláldozását, és nekem a medveharc sem volt életszerűtlen. Sőt, mutatta a szörnyű körülményeket, hogy a Kapitány nem annak örült, hogy túlélte a medve támadását a jégmezőn, hanem bosszankodott, hogy a lelőtt medve, mint táplálék, elsüllyedt a jeges vízben...

2022.03.19 vajafejeden

Felkavaró film, nem könnyű végignézni. Legjobban a kutyákon döbbentem meg, hogy mind elpusztult! Nem bántak túl jól velük. Remélem, a forgatáson nem így volt.

2022.03.02 JamesBont

Sok csavar ugyan nincs benne, de egy igazán erős túlélődráma. Nem mondom, hogy jövőre is erről fogunk beszélni, de abszolút tudom ajánlani.