Némaság

(Silence)

GedyPapa  2017. 03. 17.

A zseniális jelző sose volt még ennyire kevés! Attól féltem a megtekintése előtt, hogy 2,5 óra az nagyon hosszú és hogy fogjuk bírni. De fel se tűnt, hogy letelt. A történet odaszegezett a székhez és a filmvászonhoz. Garfield és Driver is kiválóan hozták a szerepüket. Scorsese pedig megtalálta balanszt abban, hogy hogy készítsen egy olyan filmet, amely nem akar meggyőzni semmiről, hanem bemutat egy eseménysort, amely során kérdéseket vet fel, amelyeken érdemes elgondolkozni. Érdemes megnézni és elmélkedni rajta! Lélekig hatoló film!

Zsombi  2017. 03. 17.

Zseniális film, nem könnyű, cseppet sem az, de nagyon megéri. Scorsese egyszerűen nem tud hibázni... Adam Driver és Liam Neeson pedig akkorát játszik, hogy öröm volt nézni. Készüljetek fel, hosszú utazás lesz, de minden perce tartogat valamit.

Deku  2017. 08. 17.

Liam Neeson mindig nagyon eredetin és élethűen tudja hozni a karakterét de talán ez az egyik legjobb filmje amit láttam. Nem volt unalmas perc és ez ritkaság. Nagyon oda voltam érte.

Gábor Rózsa  2017. 08. 21.

Kétféleképpen tudom megfogalmazni ezt a filmet. "Jó film, de nekem nem tetszett." vagy " Nem, olyan jó film, de tetszett." Jó a téma. Jó a mélység. De nem elég feszes... Nem elég aktív... érthető, és átérezhető de nem teljes... nem ránt be vagy ha be is ránt nem úgy, hogy repüljön az idő...

VK  2017. 03. 28.

Megrendítő , színvonalas dráma, ami elgondolkoztatja a nézőt. Megfogó és magával ragadó. Moziban igazi élmény volt. Ajánlom megnézni! Nekem nagy élméány volt.

Ciarán Hinds
Movieaddicts: Némaság
Képsorai közben boldogan konstatálhatjuk, hogy Scorsese színészvezetésből továbbra is klasszisnak számít: Garfield és Driver arcán felfedezett világok ellenállhatatlan pillanatokba sűrűsödnek össze, mely pillanatok betöltik a mozitermet és a gondolatainkat. Katartikus. 9/10
VOX.hu - Némaság
Andrew Garfield remek színésszé érett, ezt a kételyeivel küzdő pap szerepében bizonyítja, de Liam Neeson is tökéletes megtört expapként, Yosuke Kubozuka pedig a nagy Mifune Toshiro szellemét idézi meg a társait folyton eláruló Kichijiro alakjában. Igazi szellemi csemege a Némaság: nehezen emészthető, súlyosan csendes film Scorsesétől, amelyben összefoglalja művészetét. Ezután már, ahogy ő fogalmazott, jöhet a móka: a The Irishman c. gengszterfilm, Robert De Niróval a főszerepben. 85/100
Revizor: MIÉRT HAGYTÁL EL ENGEM?
Andrew Garfield a hit embere, aki a japánok ellenében keresi a keresztények Istenének igazságát – de ez most egy másik fegyvertelen katona. Martin Scorsese először közel három évtizede akarta elkészíteni ezt a filmet, s bár végül súlyos remekművet tett le az asztalra, tökéletesen érthető, miért nem tolongtak nála a finanszírozók. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA.

A legjobb operatőri munkáért jelölték Oscar-díjra a filmet, azonban nem kapta meg azt.

(GedyPapa)

Még ma is csak a japánok alig 1%-a katolikus, így még inkább érthető az ellenkezés a vallással szemben.

(GedyPapa)

Martin Scorsese 1988 óta szeretné megfilmesíteni a regényt, azonban mindig volt valami, amely miatt késleltette a végső változatot.