Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

ArpiHajdu és Réci   2017. 05. 28.

Csapjuk össze a tenyereinket, megszületett Magyarország első blockbustere, kicsit savanyú, kicsit sárga, de azért a miénk. A magam részéről kellemesen csalódtam....annyira ugyanis nem is savanyú ez a magyar narancs, mint amennyire számítottam rá, hogy az lesz. Adott egy lovas film, ami igazából nem is nagyon a lóról szól, Herendi Gábor egyik nyilatkozatában azt olvastam, hogy azért kellett a Kincsem-sztori köré írt szerelmi szál, mert a csodaló története önmagában nem lett volna elég ütős. Én ezzel nem értek egyet, ugyanis kevés dologban vagyunk elsők, mi magyarok, ha valamiben mégis, akkor az igenis megér egy misét, s Kincsem sztorijában megvolt a potenciál. Persze (amennyire sikerült utánaolvasnom) Kincsem gazdája Blaskovich gróf a valóságban fele annyira sem volt érdekes figura, mint a Nagy Ervin által megformált alteregója, szerette a nőket, de alacsony termete miatt (amit több forrás is megemlít) erősen kétlem, hogy hozta volna ezt a bonviván figurát, amelyet a filmben ábrázoltak. E mellett állítólag a pénzzel sem bánt olyan könnyelműen, mint Herendi Blaskovicha, sőt, még ugyan zsugorinak tartották a gróf urat. Egy szerelmi történethez azonban nyilván kevés lett volna egy ilyen egysíkú jellemábrázolás, hát megbocsájtható, hogy némileg meghamisították a filmben a történelmet. Ami a lóversenyeket illeti, meglepően izgalmasra sikeredett az ábrázolás, amikor Kincsem megzabolázza magát (mert ő bizony nem akar veszíteni, a kissé erőltetett, s szintén hamis romantikus hősködő fogadást inkább meg sem említem), s a zsoké szakadt kantárral ügeti végig a hajrát...na akkor azért szerintem a nézők adrenalinszintjét is sikerült kicsit meglökni. S ha már a zsokénál tartunk, óriási taps Kovács Lehelnek...szerintem tökéletes Mike Madden volt. A sok-sok valóságtól elrugaszkodás mellett egyetlen tény igazságalapjának nagyon tudtam örülni: az állatsuttogó macskának (oké a valóságban nem Schulznak hívták, de akkor is), öröm volt viszontlátni a ló és a macska barátságát, ami csempészett egy-két kedves percet a filmbe. Nagy Ervint eddig leginkább szinkronszerepeiről ismertem, de szerintem a magyar színész világ egy színes egyéniséget nyert általa, nagyon jól hozta ezt a felturbózott Blaskovich Ernő karaktert. Petrik Andrea munkásságát egyáltalán nem ismertem, de ezek után érdemes lesz odafigyelni rá. A filmben viselt kosztümjeit és frizuráit pedig egyenesen imádtam, a csontdaráló szerkezetét pedig nyugodtan alkalmazhatják a következő magyar horrorfilmben. De jajj, miért kerül mindig a legvégén a légy a levesbe? Ez a lezárás mégis mi volt? Semmi bajom a Happy endekkel, de ez azért mégis túlzás volt. A film egészen a végéig ügyesen lavírozott a "hollywoodias, de azért mégsem annyira" dimenzióban, ez viszont a záró negyedórában úgy borult, hogy hallani lehetett a reccsenését is. Nem tudom, hogy a sok pénz miatt, vagy más okból kifolyólag, de a Kincsem lezárása olyan mértékben hollywoodias lett, hogy azt még a tengerentúlon is megirígyelhetnék. Emiatt pedig van némi keserű szájíz...Összegezve: minden idők legdrágább magyar filmje azért remélem visszahozza az árát, mert megérdemli, jó film lett, épp emiatt elképzelhető, hogy a közeljövőben több hazai blockbusterrel fogunk találkozni (az persze más kérdés, hogy azok meg fogják-e érni az árukat). Egy izgalmas, szórakoztató játékfilm erejéig rugaszkodik el a valóságalaptól, amelyek megbocsáthatóak, akárcsak a modern "kikacsintásai" is (Mizu dúdolás, szelfizés egy régi kamerával, és egy apró megjegyzés a vasárnapi boltzárra).

MP170506   2017. 12. 27.

Elismerésem a készítőknek, nagyon jól sikerült ez a film. Látványos, izgalmas film, jó színészekkel. Végre egy magyar film, amit többször is meg lehet nézni.

Deku   2017. 07. 10.

Sajnos magyar film lévén nem vártam tőle sokat és még azt a keveset sem sikerült teljesítse. A színészi játék rémesen unalmas és vontatott volt. Nem vagyok az ilyenre vevő.

SethFranco   2017. 09. 30.

Nálam egyértelműen az utóbbi évek legjobban sikerült magyar filmje! A korhű ábrázolás (egyedül, de annál inkább csak a Mizu lógott ki), a történelmi háttér helyenkénti megjelenése, de nem túlerőltetése, az egyszerű, de annál izgalmasabb történet mind-mind nagyon megragadtak. Nem akart nagyot alkotni a film, ez nem ismeretterjesztő, nem romantikus, nem vígjáték, egyszerűen egy kellemes hangulatfilm, amiben az előbb felsoroltakból mind van egy-egy kis elem. Éppen ezért ne is akarjuk egyik kategóriába se sorolni, mert nagyot kell csalódnunk. A maga egyszerűségével (bár a kiemelkedő látvány magyar filmben ritkán tapasztalható volt) elvarázsolt engem, és sok más magyar embert is. Bár tudtam, hogy Kincsem élete összes futamát megnyerte, végig együtt izgultam a helyszínen lévő hölgyekkel és urakkal, rendkívül izgalmas megvalósítás volt maga a verseny is. Több ilyen magyar film kéne!

Berto49   2017. 12. 01.

Herendi Gábor sajnos nem egy Várkonyi Zoltán. Magyar viszonylatban ennyi pénzből még nem forgattak filmet, a ráfordított összeg pedig nem térül meg, hiába szajkózza minden létező fórum, hogy soha ekkora rekord számú néző. Az érdeklődés azt jelzi, hogy a közönség igényli a romantikus kalandfilm műfaját, de jobbat érdemelne. A történelmi hűséget kár számon kérni, valószínűleg ez nem is volt az alkotók célja, de engem kifejezetten zavart a korba nem illő jelenetek (tánc a bálban, extrém jelmezek, lájkolás, stb.) Szándékuk szerint ütős közönségfilmet akartak készíteni, ez többé kevésbé sikerült is. A színészek nem különösebben tettek ki magukért, átlagos szinten eljátszották a szerepüket. Szerintem ezen a pénzen inkább a Toldi-filmet kellett volna megvalósítani, de mivel lovas nemzet vagyunk a Kincsem ebben a versenyben is győzött.

Balsai Mónika
Petrik Andrea

A Kincsem győzelmével a nemzeti függetlenséget kicsit átélni akaró emberek mellett állunk teljes szívvel, mi is kívánjuk a csodaló győzelmét a császár akarta ellenében. De aztán őszintén jön a nevetés akkor, amikor a győztes futam után tévedésből fordítva lobogtatják a magyar zászlót. A Kincsem egy olyan utat mutatott, amit remélhetőleg egyre több magyar film fog követni. 8/10 több»

A Kincsem látványban, sztoriban és humorban teljesíti azt, amit egy ilyen filmtől vár az ember: se nem jobb, se nem rosszabb a nagy mainstream átlagnál. Talán túlságosan is áramvonalas bizonyos helyeken, de aki a kardozós-lovaglós romantikus filmet magyar kiadásban szeretné nézni, nem tévedhet, ha a Kincsemre fogad. 70/100 több»

Nőiesen bevallom, az égvilágon semmit sem vártam ettől a filmtől (ami körül nyilván a hatalmas előállítási összeg miatt volt nagy a felhajtás), egyszerűen csak kíváncsian vártam, hogy mit hozott ki a Kincsem-történetből és ebből a szereplőgárdából (amelyben nem a sztárok dominálnak, hanem a jó színészek) Herendi Gábor, és nagyon örültem neki, hogy ilyen kellemesen szórakoztató lett a végeredmény. Kár a túltolt a végjátékért, de nagyon jól éreztem magam a vetítés alatt, egy vérpezsdítő, valami jó kis történelmi kalandfilmet kaptam, kell ennél több?

8/10 több»

Blaskovich Ernőnek a Reáltanoda utcában volt egy belvárosi háza, vagy inkább palotája, melynek istállójában elhelyezte Kincsemet is. Olyan nagy hírességek látogatták itt meg, mint a walesi herceg, illetve a spanyol király. A palotában lakott külön lakrészben egy Szabó Karolina nevű színésznő-tanonc is, aki bár 22 évvel fiatalabb volt Blaskovich Ernőnél, bizalmas kapcsolatot ápolt vele. Ezt a bizonyos kapcsolatot azonban titkolták a nyilvánosság előtt.

(Filmelemző )

Kincsem legelső versenyét 1876. július 21-én futotta Berlinben, utolsó győzelmét pedig 1879. október 21-én aratta Budapesten. A két időpont közt világhírűvé vált.

(Filmelemző )

A film egyik jelenetében Petrik Andrea színésznő Fluor Tomi Mizu c. dalát dúdolja.

(Mavil )