Kincsem

Valéria   2020. 03. 06.

Kincsem

Az egyik kedvenc magyar filmem! Imádom. Tetszett a humora, a szerelmi szál, a történet alakulása, az egész nagyon jól lett megcsinálva, szuper film! Ajánlom.

ArpiHajdu és Réci   2017. 05. 28.

Nem is olyan savanyú a magyar narancs

Csapjuk össze a tenyereinket, megszületett Magyarország első blockbustere, kicsit savanyú, kicsit sárga, de azért a miénk. A magam részéről kellemesen csalódtam....annyira ugyanis nem is savanyú ez a magyar narancs, mint amennyire számítottam rá, hogy az lesz. Adott egy lovas film, ami igazából nem is nagyon a lóról szól, Herendi Gábor egyik nyilatkozatában azt olvastam, hogy azért kellett a Kincsem-sztori köré írt szerelmi szál, mert a csodaló története önmagában nem lett volna elég ütős. Én ezzel nem értek egyet, ugyanis kevés dologban vagyunk elsők, mi magyarok, ha valamiben mégis, akkor az igenis megér egy misét, s Kincsem sztorijában megvolt a potenciál. Persze (amennyire sikerült utánaolvasnom) Kincsem gazdája Blaskovich gróf a valóságban fele annyira sem volt érdekes figura, mint a Nagy Ervin által megformált alteregója, szerette a nőket, de alacsony termete miatt (amit több forrás is megemlít) erősen kétlem, hogy hozta volna ezt a bonviván figurát, amelyet a filmben ábrázoltak. E mellett állítólag a pénzzel sem bánt olyan könnyelműen, mint Herendi Blaskovicha, sőt, még ugyan zsugorinak tartották a gróf urat. Egy szerelmi történethez azonban nyilván kevés lett volna egy ilyen egysíkú jellemábrázolás, hát megbocsájtható, hogy némileg meghamisították a filmben a történelmet. Ami a lóversenyeket illeti, meglepően izgalmasra sikeredett az ábrázolás, amikor Kincsem megzaboláz... több»

Deku   2017. 07. 10.

Sajnos magyar film lévén nem vártam tőle sokat és még azt a keveset sem sikerült teljesítse. A színészi játék rémesen unalmas és vontatott volt. Nem vagyok az ilyenre vevő.

SethFranco   2017. 09. 30.

Nálam egyértelműen az utóbbi évek legjobban sikerült magyar filmje! A korhű ábrázolás (egyedül, de annál inkább csak a Mizu lógott ki), a történelmi háttér helyenkénti megjelenése, de nem túlerőltetése, az egyszerű, de annál izgalmasabb történet mind-mind nagyon megragadtak. Nem akart nagyot alkotni a film, ez nem ismeretterjesztő, nem romantikus, nem vígjáték, egyszerűen egy kellemes hangulatfilm, amiben az előbb felsoroltakból mind van egy-egy kis elem. Éppen ezért ne is akarjuk egyik kategóriába se sorolni, mert nagyot kell csalódnunk. A maga egyszerűségével (bár a kiemelkedő látvány magyar filmben ritkán tapasztalható volt) elvarázsolt engem, és sok más magyar embert is. Bár tudtam, hogy Kincsem élete összes futamát megnyerte, végig együtt izgultam a helyszínen lévő hölgyekkel és urakkal, rendkívül izgalmas megvalósítás volt maga a verseny is. Több ilyen magyar film kéne!

Thibo84   2017. 04. 28.

Egy 1800-as éveiben játszódó filmbe miért kell likeolgatni, selfizgetni, vagy épp a Mizut énekelni? Még ha poénnak is szánták, nálam ez visszafelé sült el. De ezeket leszámítva egy látványos film volt, minden percét élveztem. Hiába tudtam, hogy Kincsem minden versenyt megnyer, akkor is szorítottam neki.

MP170506   2017. 12. 27.

Elismerésem a készítőknek, nagyon jól sikerült ez a film. Látványos, izgalmas film, jó színészekkel. Végre egy magyar film, amit többször is meg lehet nézni.

indingo   2017. 04. 11.

Látványos volt a film, jó zenék voltak benne pici humorral megspékelve. Ami nem tetszett a főszereplő hölgy. Borzasztóan műn beszélt. Illetve számomra elmaradt az izgalom, ugyanis azt amúgy is tudni, hogy Kincsem sose kapott ki, ezért a nagy versenyeken nem rágtam le a körmeimet.

Balsai Mónika
Petrik Andrea

A film összbevétele 2 462 699 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 590 947 277 forintot termelt. A hazai mozik összesen 452 257 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Blaskovich Ernőnek a Reáltanoda utcában volt egy belvárosi háza, vagy inkább palotája, melynek istállójában elhelyezte Kincsemet is. Olyan nagy hírességek látogatták itt meg, mint a walesi herceg, illetve a spanyol király. A palotában lakott külön lakrészben egy Szabó Karolina nevű színésznő-tanonc is, aki bár 22 évvel fiatalabb volt Blaskovich Ernőnél, bizalmas kapcsolatot ápolt vele. Ezt a bizonyos kapcsolatot azonban titkolták a nyilvánosság előtt.

(Filmelemző)

Kincsem legelső versenyét 1876. július 21-én futotta Berlinben, utolsó győzelmét pedig 1879. október 21-én aratta Budapesten. A két időpont közt világhírűvé vált.

(Filmelemző)

A film egyik jelenetében Petrik Andrea színésznő Fluor Tomi Mizu c. dalát dúdolja.

(Mavil)

A filmmel ellentétben a valóságban Blaskovich Ernő egyáltalán nem volt a női szívek elrablójának nevezhető férfi, macsó típus.

(Mavil)

A filmben nem csupán egy, hanem összesen 6 különböző ló keltette életre Kincsemet.

(Mavil)

A Kincsem a magyar filmtörténet eddigi legnagyobb költségvetésű filmje.

(Mavil)

A Magyar Mezőgazdasági Múzeum máig nagy becsben őrzi Kincsem csontvázát.

(Mavil)

Igaz az, hogy Kincsem a kedvenc macskája nélkül nem volt hajlandó versenyezni, azonban a filmmel ellentétben a macskát nem Schultz-nak, hanem Csalogánynak hívták.

(Mavil)

Kincsem beceneve: Hungarian Wonder, azaz Magyar csoda.

(Mavil)

Kincsem élete során 54 versenyen vett részt, soha nem akadt legyőzője.

(Mavil)

A Kincsem győzelmével a nemzeti függetlenséget kicsit átélni akaró emberek mellett állunk teljes szívvel, mi is kívánjuk a csodaló győzelmét a császár akarta ellenében. De aztán őszintén jön a nevetés akkor, amikor a győztes futam után tévedésből fordítva lobogtatják a magyar zászlót. A Kincsem egy olyan utat mutatott, amit remélhetőleg egyre több magyar film fog követni. 8/10 több»

A Kincsem látványban, sztoriban és humorban teljesíti azt, amit egy ilyen filmtől vár az ember: se nem jobb, se nem rosszabb a nagy mainstream átlagnál. Talán túlságosan is áramvonalas bizonyos helyeken, de aki a kardozós-lovaglós romantikus filmet magyar kiadásban szeretné nézni, nem tévedhet, ha a Kincsemre fogad. 70/100 több»

Nőiesen bevallom, az égvilágon semmit sem vártam ettől a filmtől (ami körül nyilván a hatalmas előállítási összeg miatt volt nagy a felhajtás), egyszerűen csak kíváncsian vártam, hogy mit hozott ki a Kincsem-történetből és ebből a szereplőgárdából (amelyben nem a sztárok dominálnak, hanem a jó színészek) Herendi Gábor, és nagyon örültem neki, hogy ilyen kellemesen szórakoztató lett a végeredmény. Kár a túltolt a végjátékért, de nagyon jól éreztem magam a vetítés alatt, egy vérpezsdítő, valami jó kis történelmi kalandfilmet kaptam, kell ennél több?

8/10 több»