Kincsem

ArpiHajdu és Réci   2017. 05. 28.
Nem is olyan savanyú a magyar narancs

Csapjuk össze a tenyereinket, megszületett Magyarország első blockbustere, kicsit savanyú, kicsit sárga, de azért a miénk. A magam részéről kellemesen csalódtam....annyira ugyanis nem is savanyú ez a magyar narancs, mint amennyire számítottam rá, hogy az lesz. Adott egy lovas film, ami igazából nem is nagyon a lóról szól, Herendi Gábor egyik nyilatkozatában azt olvastam, hogy azért kellett a Kincsem-sztori köré írt szerelmi szál, mert a csodaló története önmagában nem lett volna elég ütős. Én ezzel nem értek egyet, ugyanis kevés dologban vagyunk elsők, mi magyarok, ha valamiben mégis, akkor az igenis megér egy misét, s Kincsem sztorijában megvolt a potenciál. Persze (amennyire sikerült utána... több»

MP170506   2017. 12. 27.

Elismerésem a készítőknek, nagyon jól sikerült ez a film. Látványos, izgalmas film, jó színészekkel. Végre egy magyar film, amit többször is meg lehet nézni.

indingo   2017. 04. 11.

Látványos volt a film, jó zenék voltak benne pici humorral megspékelve. Ami nem tetszett a főszereplő hölgy. Borzasztóan műn beszélt. Illetve számomra elmaradt az izgalom, ugyanis azt amúgy is tudni, hogy Kincsem sose kapott ki, ezért a nagy versenyeken nem rágtam le a körmeimet.

HercegPeter   2019. 03. 17.

Vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Egyrészt a történet tetszett és én is úgy gondolom, hogy Kincsem élete megért egy nagyszabású filmet. Viszont másfelől ez a modernizálás dühítően borzalmasra sikerült. Nem értem, mit keres a „két kicsi legó” egy olyan filmben, ami sem korban, sem témában nem illik hozzá. Ja, és mi volt az a táncnak nevezett izé? A kosárlabda még belefért, bár az sem igazán illett a képbe. Sajnos a történet végét is túldramatizálták. Ezektől eltekintve tetszett, jó volt a romantikus szál és a humort sem vitték túlzásba. Azért jobban örültem volna, ha történelmileg kicsit valósághűbben ábrázolják az eseményeket és nagyobb szerepet kap Kincsem. Az ő esetében úgy érzem, a neve csak ahhoz kellett, hogy eladják a filmet. Nem az volt az elsődleges cél, hogy az ő történetét bemutassák.

Thibo84   2017. 04. 28.

Egy 1800-as éveiben játszódó filmbe miért kell likeolgatni, selfizgetni, vagy épp a Mizut énekelni? Még ha poénnak is szánták, nálam ez visszafelé sült el. De ezeket leszámítva egy látványos film volt, minden percét élveztem. Hiába tudtam, hogy Kincsem minden versenyt megnyer, akkor is szorítottam neki.

Balsai Mónika
Petrik Andrea

A Kincsem győzelmével a nemzeti függetlenséget kicsit átélni akaró emberek mellett állunk teljes szívvel, mi is kívánjuk a csodaló győzelmét a császár akarta ellenében. De aztán őszintén jön a nevetés akkor, amikor a győztes futam után tévedésből fordítva lobogtatják a magyar zászlót. A Kincsem egy olyan utat mutatott, amit remélhetőleg egyre több magyar film fog követni. 8/10 több»

A Kincsem látványban, sztoriban és humorban teljesíti azt, amit egy ilyen filmtől vár az ember: se nem jobb, se nem rosszabb a nagy mainstream átlagnál. Talán túlságosan is áramvonalas bizonyos helyeken, de aki a kardozós-lovaglós romantikus filmet magyar kiadásban szeretné nézni, nem tévedhet, ha a Kincsemre fogad. 70/100 több»

Nőiesen bevallom, az égvilágon semmit sem vártam ettől a filmtől (ami körül nyilván a hatalmas előállítási összeg miatt volt nagy a felhajtás), egyszerűen csak kíváncsian vártam, hogy mit hozott ki a Kincsem-történetből és ebből a szereplőgárdából (amelyben nem a sztárok dominálnak, hanem a jó színészek) Herendi Gábor, és nagyon örültem neki, hogy ilyen kellemesen szórakoztató lett a végeredmény. Kár a túltolt a végjátékért, de nagyon jól éreztem magam a vetítés alatt, egy vérpezsdítő, valami jó kis történelmi kalandfilmet kaptam, kell ennél több?

8/10 több»

Blaskovich Ernőnek a Reáltanoda utcában volt egy belvárosi háza, vagy inkább palotája, melynek istállójában elhelyezte Kincsemet is. Olyan nagy hírességek látogatták itt meg, mint a walesi herceg, illetve a spanyol király. A palotában lakott külön lakrészben egy Szabó Karolina nevű színésznő-tanonc is, aki bár 22 évvel fiatalabb volt Blaskovich Ernőnél, bizalmas kapcsolatot ápolt vele. Ezt a bizonyos kapcsolatot azonban titkolták a nyilvánosság előtt.

(Filmelemző)

Kincsem legelső versenyét 1876. július 21-én futotta Berlinben, utolsó győzelmét pedig 1879. október 21-én aratta Budapesten. A két időpont közt világhírűvé vált.

(Filmelemző)

A film egyik jelenetében Petrik Andrea színésznő Fluor Tomi Mizu c. dalát dúdolja.

(Mavil)