Kincsem

Kincsem

A film összbevétele 2 462 699 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 590 947 277 forintot termelt. A hazai mozik összesen 452 257 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Blaskovich Ernőnek a Reáltanoda utcában volt egy belvárosi háza, vagy inkább palotája, melynek istállójában elhelyezte Kincsemet is. Olyan nagy hírességek látogatták itt meg, mint a walesi herceg, illetve a spanyol király. A palotában lakott külön lakrészben egy Szabó Karolina nevű színésznő-tanonc is, aki bár 22 évvel fiatalabb volt Blaskovich Ernőnél, bizalmas kapcsolatot ápolt vele. Ezt a bizonyos kapcsolatot azonban titkolták a nyilvánosság előtt.Szerző: Filmelemző

Kincsem legelső versenyét 1876. július 21-én futotta Berlinben, utolsó győzelmét pedig 1879. október 21-én aratta Budapesten. A két időpont közt világhírűvé vált.Szerző: Filmelemző

A film egyik jelenetében Petrik Andrea színésznő Fluor Tomi Mizu c. dalát dúdolja.Szerző: Archívum

A filmmel ellentétben a valóságban Blaskovich Ernő egyáltalán nem volt a női szívek elrablójának nevezhető férfi, macsó típus. Szerző: Archívum

A filmben nem csupán egy, hanem összesen 6 különböző ló keltette életre Kincsemet.Szerző: Archívum

A Kincsem a magyar filmtörténet eddigi legnagyobb költségvetésű filmje.Szerző: Archívum

A Magyar Mezőgazdasági Múzeum máig nagy becsben őrzi Kincsem csontvázát.Szerző: Archívum

Igaz az, hogy Kincsem a kedvenc macskája nélkül nem volt hajlandó versenyezni, azonban a filmmel ellentétben a macskát nem Schultz-nak, hanem Csalogánynak hívták. Szerző: Archívum

Kincsem beceneve: Hungarian Wonder, azaz Magyar csoda.Szerző: Archívum

Kincsem élete során 54 versenyen vett részt, soha nem akadt legyőzője.Szerző: Archívum

A Kincsemben alkalmazott CGI-technika még magának, Herendi Gábornak is az újdonság erejével hatott. A városképeket például így alkották meg, a versenyeknél pedig csupán a lelátó egyhatod részét építették meg, a többit kénytelenek voltak a forgatás alatt elképzelni. A vágtázó jeleneteket pedig olykor kétszer vették fel, egyszer élőben, egyszer pedig greenbox előtt, galoppgéppel és műlófejjel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben 5-6 különböző ló alakította Kincsemet, s minden állat másban volt jó, az egyik futott, a másik szelíd volt és azonnal lefeküdt, amikor kellett, egy másikat pedig a tűz közelségéhez kellett hozzászoktatni. A lovaknak még külön "sminkesük" is volt, aki a Kincsemen található csillag alakú foltot felrajzolta a homlokukra.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Nagy Ervin olyannyira belejött a lovaglásba, hogy a forgatás után még a Nemzeti Vágtán is elindult.Szerző: ArpiHajdu és Réci