Ahol a nap felkel Párizsban

Ahol a nap felkel Párizsban

Les Olympiades, Paris 13e

Hiába szerezte meg diplomáját Émilie egy nagy presztizsű egyetemen, a fiatal lány mégis egy call centerben kénytelen munkát vállalni. Párizs egyik olcsó, tömbházakkal teli negyedében próbál lakótársat találni.

Egy elragadó tanár, Camille jelentkezik a hirdetésre, és bár kettejük között… Több

Rendező: Jacques Audiard
Zene: Rone
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2022.04.14. | Telekom TVGO (2022.07.21.)
Forgalmazó: Vertigo

2022.04.15 Ronin

Hát, nem tudom...nekem egyszerűen nem jött be ez a film. Szerintem a lehető legrosszabb módon van megközelítve ez a téma, és sokkal inkább a forma dominál a történet elmesélésben, mint a tartalom.

2022.04.14 palocsj

Sajnos ennek a filmnek nagyobb volt a füstje, mint a lángja...sok póz és teátrális alakítás, kevés mondanivaló.

A film összbevétele 1 380 590 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 723 500 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 876 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Három nappal a forgatás megkezdése előtt a teljes filmet egy párizsi színházi színpadon játszották le próbaként.Szerző: csd

Adrian Tomine Killing and Dying című kötetének feldolgozása.Szerző: csd

Jacques Audiard első fekete-fehér filmje.Szerző: csd

A film a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában debütált.Szerző: csd

(2022. 05. 14.)
Kötődnék, ha tudnék
Jacques Audiard egyvalamit egészen biztosan bizonyított legújabb filmjével. Még mindig, 70 évesen is érti a fiatalokat, és az ifjú generáció legfrissebb hangjait megszégyenítő módon képes nemzedéki közérzetfilmet forgatni. Újat azonban nem igazán tesz hozzá a műfaj kánonjához. Több

(2022. 04. 21.)
A vágyak Párizs 13. kerületébe költöztek – Jacques Audiard filmjéről
Romantikus film, nem túl romantikus környezetben, ahol olyan emberek élik napjaikat, akik meg vannak győződve arról, hogy egyedülállóként sokkal jobban járnak. Az Ahol a nap felkel Párizsbant a Frankofón filmnapokon láttuk az Uránia Filmszínházban. Több