Airport '77

A milliomos Philip Stevens magánrepülőgépén minden luxus közepette utazik barátaival, Joe-val, Emilyvel és Karennel, amikor a gép egyik futóműve meghibásodik. A pilóta a nyílt tengeren kísérli meg épségben letenni a gépet.

(erare)

Premier: 1977.03.11.

2018.01.25 Bob

Jack Lemmon miatt 10/6, egyébként nem annyira erős katasztrófafilm. Az 1970-es években készült Airport filmnek nagyon sok remake-je van és ez nem sikerült olyan rosszul. Aki szeretné végignézni az Airport filmeket, azok az első résszel kezdjék: https... Több

2016.01.25 juhasz-david93

Jimmy Stewart, Olivia de Havilland, Jack Lemmon, Joseph Cotten...egy normális forgatókönyv mellett biztosan kiélvezhettük volna ezt a fajta sztárparádét.

2018.01.25 Gyalog őrmester

Az izgalom ismét a magasban van aztán a vízben, mivel lezuhan a gép. Nagyon jó film, ez se vesztett a színvonalból szerintem, ráadásul a benne szereplő repülőgép is király.

A filmet két héttel a tenerifei katasztrófa előtt mutatták be, amikor is két repülőgép ütközött össze a kifutón. A két gépen összesen 583 ember vesztette életét és mindössze 61-en élték túl a katasztrófát. Szerző: dulkap

A legendás hollywoodi jelmeztervező, Edith Head 35. és egyben utolsó Oscar jelölését kapta ezzel a filmmel. Szerző: dulkap

James Stewart és George Kennedy egy másik közös filmben is együtt játszottak, ami légi katasztrófáról szólt, ez a A Főnix útja (1965).Szerző: dulkap

Ez a harmadik Airport film. Szerző: dulkap