Algériai napok

Algériai napok

Ce que le jour doit à la nuit
Moria99

Algéria az 1930-as években, a függetlenségi háború idején. A kilencéves Younest élete örökre megváltozik, amikor a szegénységben élő szülei a tehetős nagybácsi gondjaira bízzák, aki gyógyszerészként dolgozik a színes, gyarmati nagyvárosban, Oranban. A kisfiú új nevet és új életet kap, Jonasként éli boldog gyermekéveit. A barátaival együtt nő föl a Rio Saladóban. A fiúk szívét rabul ejti a szép Émilie. Jonas és Émilie bimbózó szerelmét azonban megzavarják az országot sújtó konfliktusok.

Ország: Franciaország
Premier (HU): 2013.09.01.

2019.12.29 TomÁcs

Ez egy remek film, talán egy picit hosszú, de több évtizedet ölel fel a története.

2019.07.08 indingo

Nem mindennapi film. Olyan témákra helyezi a hangsúlyt mint a szeretet, szerelem, barátság, család, felelősség vállalás. Picit lehetne rövidebb, de remek film.

2019.07.30 Szilonka

Ez egy nagyon szép, de nem túl ismert film. A szerelem egy különleges formáját ismerhettük meg benne.

2019.10.28 VvV

Remek film, amely gyönyörű tájakra kalauzol minket, miközben egy csodás, bár olykor fájdalmas t9rténetet ismerhetünk meg.

2019.08.14 Lonka

A végén az idézet elképesztően szép. A története nem szokványos, de nagyon tartalmas. Gazdag film, még több ilyen kéne.