
Vélemények (21)
Nehezen kezdtem felfogni az egymás után következett jeleneteket. Kicsit nekem ez a film sok volt, vagy inkább sokk. Bár megtudom érteni mit is akar a rendező átadni ezzel a filmmel, de nekem akkor is durva. Talán mi is emberek kerülhetünk még ilyen helyzetbe és átélhetünk hasonlókat.
Elég jó volt ez a film, én igazából csak a Nimfomániás után kezdtem felfedezni a Lars von Trier filmeket, de eddig mindegyik nagyon tetszett, talán a Dogville volt a kedvencem, de ez is abszolút bejött, szerintem marha nagy rendező a pasi.
Hátborzongató történet és kivitelezés, sok szempontból felülmúlja a korabeli horror thrillereket, mert még ha sablonos is az alapötlet, a kivitelezés és a karakterek csöppet sem azok. Jó kikapcsolódás, izgalmas film.
Klasszikus von Trier film, nagyon jól illeszkedik a trilógiába, a rendező itt is a csúcsformáját hozzá összetett, több rétegű szimbolikával, kiváló fényképezéssel, és nagyszerű színészekkel. Ötből hatot adnék rá, ha tudnék.
Ez az. Felkavaró, már-már beteges. Lars Von Trier megint bemutatja, hogy mire képes az ember sötét énje. És persze ő is mint rendező. Nekem tetszett.
Ezt a filmet csak az érezheti át igazán és szándékosan nem a megértés szőt használtam, aki átélte már az emberi lélek legnagyobb tragédiáját: eltemette az egyetlen, mindennél jobban szeretett gyermekét. Ez a film kiváló film, az emberi lélek legmélye... Több