Arábiai Lawrence

Omar Sharif
Peter O'Toole
Anthony Quinn
Alec Guinness

T. E. Lawrence (Peter O'Toole) hadnagyként szolgált a Brit Hadseregben. A feladata térképek kiszínezése volt, ám egyszer megkapja élete megbízását, egy megfigyelői munkát. A helyszínre érkezve döbben rá, hogy előzetes elképzelései és a valóság milyen távol állnak… Több

Rendező: David Lean
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1962.12.10.

2020.04.12 Artemisia

A filmművészet örök darabja

A közel 4 órát felölelő játékidő némileg szokatlannak számít, azonban egy, az Arábiai Lawrence-hez fogható monumentális eposz oltárán 4 órát feláldozni valójában csekélység. Sokan egy izgalmas akció-kalandfilmet várva ülnek le megnézi ezt az alkotá... Teljes kritika

2017.12.23 Deku

Fogalmam se volt róla, hogy merre halad a történet. Kaptam a fejem jobbra majd balra de én nem vágtam a helyzetet. Erre mondom én azt, hogy valamit így is lehet csinálni. Mert ez sajnos nagyon el lett szúrva.

2017.03.12 NorbiP

Nem tudtam teljes mértékben élvezni, mivel sokkal hosszabb volt a kelleténél. Az vitathatatlan, hogy Peter O'Toole nagyot alakított, főleg, hogy ez volt a debütálása.

2016.01.26 juhasz-david93

A filmtörténet hallhatatlan klasszikusa, csak szuperlatívuszokban lehet beszélni róla. Nem értek egyet azokkal, akik szerint elavult: egy film minőségére semmiféle hatással nincs a kora (negatív irányban).

2015.05.22 Laci000

Hét Oscar ide vagy oda, helyenként vontatott, máshol feleslegesen bő lére eresztett történet, hihetetlenül hosszú. Hamarabb kellett volna megnéznem, akkor talán más lenne a véleményem.

Lawrence eredeti foglalkozása régész volt.Szerző: Artemisia

Lawrence törvénytelen gyermekként látta meg a napvilágot, apja Chapman bárója volt, azonban erről Lawrence csak az apja halála után szerzett tudomást.Szerző: Artemisia

T. E Lawrence halálos balesetével kapcsolatban gyakran emlegetnek egy gyanús fekete autót, ami a közelben volt, és szerepe lehetett a balesetben, azonban a 2 kerékpáros fiú, akiket Lawrence nagy sebességgel ki akart kerülni, azt állítja, hogy nem láttak fekete autót a közelben.Szerző: Artemisia

T. E Lawrence egy Brough Superior SS100 motoron veszített életét, melyet V. Györgynek becézett.Szerző: Artemisia