Arábiai Lawrence (1962)

Lawrence of Arabia

Deku   2017. 12. 23.

Fogalmam se volt róla, hogy merre halad a történet. Kaptam a fejem jobbra majd balra de én nem vágtam a helyzetet. Erre mondom én azt, hogy valamit így is lehet csinálni. Mert ez sajnos nagyon el lett szúrva.

NorbiP   2017. 03. 12.

Nem tudtam teljes mértékben élvezni, mivel sokkal hosszabb volt a kelleténél. Az vitathatatlan, hogy Peter O'Toole nagyot alakított, főleg, hogy ez volt a debütálása.

juhasz-david93   2016. 01. 26.

A filmtörténet hallhatatlan klasszikusa, csak szuperlatívuszokban lehet beszélni róla. Nem értek egyet azokkal, akik szerint elavult: egy film minőségére semmiféle hatással nincs a kora (negatív irányban).

Laci000   2015. 05. 22.

Hét Oscar ide vagy oda, helyenként vontatott, máshol feleslegesen bő lére eresztett történet, hihetetlenül hosszú. Hamarabb kellett volna megnéznem, akkor talán más lenne a véleményem.

Zénó   2017. 12. 21.

A film lényegét ugyan értettem, mégis összességében hiányérzetem maradt, miért, kiket támadott meg és ehhez hasonló részletkérdések kavarogtak a fejemben. Elhiszem, hogy a 60-as évek elején egy ilyen monumentális filmet megoldani és vászonra vinni embert próbáló feladat volt, ennek ellenére túlzottan hosszúnak éreztem a játékidőt. A karakterek jól alakítanak benne.

Anthony Quinn
Peter O'Toole
Omar Sharif
Alec Guinness
Omar Sharif
Peter O'Toole
Anthony Quinn
Alec Guinness

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-os értékelést kapott 77 kritika alapján.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1962-ben.