Arcmás

Arcmás

Faces in the Crowd
Milla Jovovich

Anna Marchant általános iskolai tanárnő (Milla Jovovich) túléli egy Könnyfakasztó nevű sorozatgyilkos támadását, ám hiába látta a férfit, fejsérülése következtében többé nem képes arcokat felismerni: még a barátja arca is minden alkalommal új és más a számára. Egy terapeuta tanácsára ruházatuk és más jellegzetes ismertetőjegyeik alapján próbálja azonosítani az embereket, ám hamarosan kiderül számára, hogy egyvalakinek mégis felismeri az arcát: a Könnyfakasztót kereső Kerrest nyomozóét (Julian McMahon). Anna és a férfi fokozatosan egyre közelebb kerülnek egymáshoz, és együtt igyekeznek megtalálni a gyilkost, mielőtt az újból ölne.

Rendező: Julien Magnat
Forgatókönyvíró: Julien Magnat, Agnès Caffin, Kelly Smith
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország, Kanada
Premier (HU): 2011.12.07.

2024.01.02 Szarka Eszter

Kissé logikátlan volt az egész, rettentő gyenge színészi játékkal. A főszereplő végig borzasztó buta fejjel csodálkozott rá mindenkire. Nem kell többször megnézni.

2016.06.19 erare

Rém gyenge film és ezen még Jovovich alakítása sem javított. Sőt, azt kell mondjam a csinos színésznő még nem játszott ilyen rosszul, mint ebben a thrillerben. Fél szemmel nézhető mozi, s ez amiatt, mert a másik szemünket nyugodtan a tűzhely irányába vagy a zoknistoppolás folyamatán tarthatjuk.

2020.12.02 Gika

Egész jó kis film lehetne, nekem csak az volt zavaró, ha a főszereplő nem is ismeri meg többé az arcokat, de egy szerelmének, barátjának vagy ismerősnek a jól ismert hangját sem ismeri fel? Az illető hangja alapján, miután az már megszólalt, egyértel... Több

2016.03.30 hsanya182

"Én is csak egy arcok vagyok a tömegből". Érdekes és jó kis nyomozós thriller, egy gyilkos kiszemelt áldozata megmenekül a haláltól, a kórházban felépül, de a nő nem ismeri fel többé az arcokat, csak az emberek megismert gesztusai alapján tudja kital... Több

2019.12.04 indingo

Nem egy rendhagyó hétköznapi krimi, és ettől izgalmas, főleg, hogy nem a megszokottat kapjuk, és még a befejezés is tartogat egy kis meglepetést.

A film összbevétele 93 759 dollár volt (imdb.com).

A film egyik szereplője, Langenkamp doktornő (Marianne Faithfull) neve utalás Heather Langenkamp színésznőre, aki a Rémálom az Elm utcában című horror főszerepét formálta meg 1984-ben.Szerző: erare

A filmet a kanadai Winnipegben és az amerikai Illinois államban forgatták.Szerző: erare