A titokzatos nő (2022)

Heojil kyolshim

Xenomorf   2022. 12. 16.

Nehéz pontosan körülírni azt a hatást, amelyet ez a film elért nálam. Szinte mindenből egy kicsi van benne.

ruman666   2022. 12. 15.

Kétségtelen, hogy nagyon kell hozzá egy alaphangulat, de ettől függetlenül szerintem nagyon ott van.

A film összbevétele 17 036 228 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 473 760 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 336 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film főszerepeit Tang Wei kínai színésznő és Park Hae-Il koreai színész játsszák. Park Chan-wook azóta szeretett volna együtt dolgozni Tang Weivel, hogy látta őt Ang Lee Ellenséges vágyak (Lust, Caution) című filmjében.

(csd)

A film angol címe: Decision to Leave arra utal, hogy milyen nehéz lehet elválni valakitől: "Ez a cím azt sugallja, hogy a főszereplő kétségbeesetten el akar menni, és ezt meggyőződéssel ki is jelenti, de legbelül úgy érzi, hogy nem tud szakítani, mert nem akar elválni" - mondta egy korábbi interjúban a rendező.

(csd)

A film ötlete Park Chan-wook számára a Jeong Seo-kyeong forgatókönyvíróval folytatott beszélgetés során merült fel, akivel már többször dolgozott együtt.

(csd)

A film a 2022-es cannes-i filmfesztiválon elnyerte a díszlettervezői díjat.