A titokzatos nő

A titokzatos nő

Heojil kyolshim

Hae-jun egy sziklamászó halálának körülményei után nyomoz. Az ügy megoldása során megismerkedik a rendkívül titokzatos és vonzó özveggyel, Seo-rae-val, akivel a kihallgatások során egyre közelebb kerülnek egymáshoz.

A nyomozó az ügy helyett egyre jobban az érzéseire koncentrál, így rövidesen a… Több

Rendező: Park Chan-wook
Forgatókönyvíró: Park Chan-wook, Seo-Gyeong Jeong
Ország: Koreai Köztársaság
Premier (HU): 2022.12.15. | Cinego (2023.02.02.)
Forgalmazó: MoziNet

2023.11.13 HungarianVoice

Bár a filmnek vannak stílusos mozzanatai, számomra sokszor nehéz volt követni, hogy mi történik a sztoriban. Park Hae-il és Tang Wei ennek ellenére végig fenntartják a kellő érdeklődést a maratoni film megtekintéséhez.

2023.06.24 Török389133

Nem tudom, ebben mi volt a jó, én már az elején is untam, és később sem lett jobb.

2022.12.15 ruman666

Kétségtelen, hogy nagyon kell hozzá egy alaphangulat, de ettől függetlenül szerintem nagyon ott van.

2022.12.16 Xenomorf

Nehéz pontosan körülírni azt a hatást, amelyet ez a film elért nálam. Szinte mindenből egy kicsi van benne.

A film összbevétele 17 036 228 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 012 260 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 638 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film főszerepeit Tang Wei kínai színésznő és Park Hae-Il koreai színész játsszák. Park Chan-wook azóta szeretett volna együtt dolgozni Tang Weivel, hogy látta őt Ang Lee Ellenséges vágyak (Lust, Caution) című filmjében. Szerző: csd

A film angol címe: Decision to Leave arra utal, hogy milyen nehéz lehet elválni valakitől: "Ez a cím azt sugallja, hogy a főszereplő kétségbeesetten el akar menni, és ezt meggyőződéssel ki is jelenti, de legbelül úgy érzi, hogy nem tud szakítani, mert nem akar elválni" - mondta egy korábbi interjúban a rendező.Szerző: csd

A film ötlete Park Chan-wook számára a Jeong Seo-kyeong forgatókönyvíróval folytatott beszélgetés során merült fel, akivel már többször dolgozott együtt. Szerző: csd

A film a 2022-es cannes-i filmfesztiválon elnyerte a díszlettervezői díjat.Szerző: csd

(2023. 05. 05.)
A dél-koreai mozi nagymestere két filmre elegendő csavarral és egy tragikus szerelmi történettel bombázza az eszünket és a szívünket is. Több

(2023. 06. 07.)
Egy zsaru, akit megbilincselt a szerelem
A világhírű dél-koreai rendező, Park Chan-wook újabb szerzői zsánerfilmmel állt elő A titokzatos nő címmel, ami ezúttal egy különleges noir-krimi, melyet a szerelem mélységei tesznek komplikálttá. Több