
Vélemények (12)
Egész jó kis minisorozat lett az Åremorden, vagyis a Gyilkosságok Are vidékén. A szokásos skandináv homály és kedélytelenség ugyan körbelengi az epizódokat, de hát ez már közismert tény. Kedvelhetők viszont a nyomozókat alakító színészek, és ha nem i... Több
Örömhír a krimirajongóknak: egy nagyon jól emészthető új sorozat kapható a kínálatban, amit várhatóan a többség hamar fel fog „zabálni”. Népszerű svéd író két különálló könyvéből készült egy rövid és hatásos sorozat. Mint a svájci órák pontossága, ez... Több
Maga a széria szerintem nagyon jól sikerült, jók voltak a színészi alakítások és a képi világ. A két sztori nagyon jól sikerült, izgalmas, viszonylag pörgős történetek fordulatos végeredménnyel. A második sztoriba természetesen bele kellett csempészn... Több
Alapvetően nincs bajom a skandináv krimivel, ez egy kissé sűrített és komplikált sorozat lett, de 3. részig jó, ott le is zárják az első cselekményt, majd bővült egy másik esettel, arról szól az utolsó 2 rész. Utóbbi nem kötött le, sőt. 6/10.
Egyszerűen már herótom van ettől az érzékenyítéstől, hogy ha kell, ha nem, erőszakosan az arcomba nyomják, hogy legyek elfogadó. Itt is teljesen feleslegesen mutatják a meztelenül, összefonódva csókolózó, egymásnak eső férfiakat, aminek a történet sz... Több
Hasonló sorozatok
A megszokott skandináv krimik minőségéhez viszonyítva gyengébbnek találtam. Az sem tetszett annyira, hogy két részre bontották a minisorozatot.
Szokásos skandináv hangulat kicsit pörgősebb formában. Meglepett, mert nem tudtam, hogy ez a sorozat 2in1, mert két különálló történet. Szimpatikusak voltak a szereplők, nem volt vontatott, és nem volt túltolva benne semmi. Ajánlom megnézésre.
.... minden értelemben. A sztori kevés fordulatot rejt, többségük megjósolható. És kiszámíthatóan netflixes a film is: egy Ahmed-kinézetű másod-főszereplő segíti a főszereplő okos nőt, aki sorban elkapja a gonosz férfiakat. Pl. a magukat sunyin jóság... Több
Egy viszonylag korrekt krimi, szeretem a műfajt és ez sem okozott csalódást. Semmi csillogós, semmi úttörő, de kipipálja a megfelelő rubrikákat.
Nem kapunk se "skandináv stílust", se krimit. Az igazság egyszerűen magától kiderül...