68% 124 szavazat

Gyilkosságok Are vidékén

Åremorden

 Több
Filmadatlap
12
Vélemények (12)
22
Szereplők (22)
10
Képek (10)
2
Videók (2)
Érdekességek
Díjak
Filmkritika
27
Cikkek (27)
Fórum

Vélemények (12)

Írj véleményt
 
2026.04.28 volandy

legújabb vélemény

Jó kis minisorozat!

Érdemes megnézni! Izgalmas! A képi világ fantasztikus!

0
 
2025.02.08 Dorkateo

Egész jó kis minisorozat lett az Åremorden, vagyis a Gyilkosságok Are vidékén. A szokásos skandináv homály és kedélytelenség ugyan körbelengi az epizódokat, de hát ez már közismert tény. Kedvelhetők viszont a nyomozókat alakító színészek, és ha nem i... Több

1
 
2025.02.08 szemtelen

Egyet fizet, kettőt kap

Örömhír a krimirajongóknak: egy nagyon jól emészthető új sorozat kapható a kínálatban, amit várhatóan a többség hamar fel fog „zabálni”. Népszerű svéd író két különálló könyvéből készült egy rövid és hatásos sorozat. Mint a svájci órák pontossága, ez... Több

1
 
2025.02.16 Klauka89

Egyet fizet, kettőt vihet.

1
1
 
2025.04.20 Caravaggio1978

A lényeg a migráns pasi és a skandináv srác szerelme...

Maga a széria szerintem nagyon jól sikerült, jók voltak a színészi alakítások és a képi világ. A két sztori nagyon jól sikerült, izgalmas, viszonylag pörgős történetek fordulatos végeredménnyel. A második sztoriba természetesen bele kellett csempészn... Több

1
 
2025.02.09 Majorkas

Alapvetően nincs bajom a skandináv krimivel, ez egy kissé sűrített és komplikált sorozat lett, de 3. részig jó, ott le is zárják az első cselekményt, majd bővült egy másik esettel, arról szól az utolsó 2 rész. Utóbbi nem kötött le, sőt. 6/10.

0
 
2025.02.25 lizso

Miéééééért?

Egyszerűen már herótom van ettől az érzékenyítéstől, hogy ha kell, ha nem, erőszakosan az arcomba nyomják, hogy legyek elfogadó. Itt is teljesen feleslegesen mutatják a meztelenül, összefonódva csókolózó, egymásnak eső férfiakat, aminek a történet sz... Több

1
 
2025.02.16 Lóri Ádámcsik

Gyenge vagy maximum átlagos

A megszokott skandináv krimik minőségéhez viszonyítva gyengébbnek találtam. Az sem tetszett annyira, hogy két részre bontották a minisorozatot.

0
 
2025.02.21 Kovács Viktória

Szokásos skandináv hangulat kicsit pörgősebb formában. Meglepett, mert nem tudtam, hogy ez a sorozat 2in1, mert két különálló történet. Szimpatikusak voltak a szereplők, nem volt vontatott, és nem volt túltolva benne semmi. Ajánlom megnézésre.

0
 
2026.01.09 Csab

Kiszámítható...

.... minden értelemben. A sztori kevés fordulatot rejt, többségük megjósolható. És kiszámíthatóan netflixes a film is: egy Ahmed-kinézetű másod-főszereplő segíti a főszereplő okos nőt, aki sorban elkapja a gonosz férfiakat. Pl. a magukat sunyin jóság... Több

0
 
2025.02.06 quentin

Egy viszonylag korrekt krimi, szeretem a műfajt és ez sem okozott csalódást. Semmi csillogós, semmi úttörő, de kipipálja a megfelelő rubrikákat.

0
 
2025.02.27 JOSSB

Ennél a Derrick is jobb

Nem kapunk se "skandináv stílust", se krimit. Az igazság egyszerűen magától kiderül...

0