Az új világ

Az új világ

The New World
indingo

Közöttük volt John Smith kapitány is. A telepeseknek nehéz helyzetük volt, nem csak a természeti viszonyokkal, hanem az ellenséges érzelmű indiánokkal is nap mint nap meg kellett küzdeniük. Az egyik összecsapás alkalmával a powhatan harcosok foglyul ejtették John Smitht.… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2006.11.07.

2020.03.25 bbozsi

Poetikus képek, igazából a történet és a szereplők is csak azt narrálják. A Disney Pocahontas sztoriján túl inkább érezni lehet a filmet, mint érteni, de az analitikus nézőnek is ad gondolkodnivalót a befejezés okainak visszafejtése - én a saját meg... Több

2019.04.04 indingo

A film koncepciója, ahogy elbeszéli a történéseket, nekem nem jött be és ettől kicsit kusza volt az egész.

2020.03.11 Syracuse

Kellett egy ilyen feldolgozás is a Pocahontas sztoriból. Jó színészek, sajátos megközelítés. Nekem tetszett.

2019.04.15 habtündér

(Olykor elvontan) poétikus,s akár egy folyó, lassan csörgedezik. Bár kicsit nehezen álltam rá a stílusára, pl elsőre némely zenei aláfestés választása disszonánsnak hatott,kifejezetten irritált, összességében van egy különleges atmoszférája a filmnek... Több

2015.08.22 Toncsi

Nekem nagyon tetszett a film, szép, letisztult jelenetek, igazán jó sztárszínészek az élen és jó forgatókönyv. Minden adott volt és Malick élt is ezekkel a lehetőségekkel.

A film hitelesebb jelenetei kedvéért a rendező megtiltotta, hogy a három főszereplő, Farrell, Bale és Kilcher találkozzanak az első jelenetek elkészülte előtt.Szerző: erare

Q'orianka Kilchernek a forgatás megkezdéséig fogalma sem volt arról, hogy kicsoda Christian Bale és Colin Farrell.Szerző: erare

Pocahontas-t sosem nevezik nevén a filmben, mint ahogyan a többi őslakost sem szólítják meg születési nevén.Szerző: erare

A film forgatókönyvét még a hetvenes években elkészítette Malick, ám a projekt egészen 2004-ig egy fiók mélyén pihent.Szerző: erare

(2016. 03. 19.)
Megvan a maga audiovizuális szépsége, de amíg nem találja meg benne a rendező a lényeget, egy fárasztóan követhetetlen kalandozás az ő gondolatai között. 5/10 Több
Pam és Tommy
A korona