Az utolsó szamuráj

The Last Samurai

2017.02.19 clay00

Mindig lenyűgözött a Keleti kultúra, így ez a film is alap lett nálam. Bár erősen érződik rajta az amerikai sztereotípia a japánokról, de egész jó lett és hatásos.

2019.02.08 vyctoria79

Amitől ez a film igazán tökéletes lesz, az a remek színészek hiteles alakítása miatt van. Nagyon jó kosztümös film a régi idők japánjáról, a japán kultúráról.

2016.05.21 Gecko

Szeretem Tomot és a filmjeit de ez különösen jó. Azon felül ,hogy bemutatja a hagyományokért küzdő szamurájokat a velük szemben álló nyugatiasodni vágyókat ,értékes gondolatokkal és szemlélettel gazdagítja a nézőt.Ráadásul izgalmas és zsívszórító. A kevés filmek egyike amin megéri sírni is. Persze ,hogy 5/5.

2015.07.18 rhamus

Nem tudott lekötni a film. Végig az órámat néztem annyira untatott. Bár számomra ezt az érzést adta attól függetlenül másoknak jó szórakozás lehet. Környezetemben sokan dicsérték ezért is vágtam anno neki. De sajnos nem érintett meg túlzottan.

2017.02.18 tilino

Látványos a környezet, szép miliő, érdekes harcos jelenetekkel, ami a hétköznapi ember számára igencsak hitelesnek bizonyul és lenyűgözők a frappáns megoldások és párbeszédek. Jó, mozgalmads film.

2017.04.24 jozsagabri

Kíváncsi voltam a filmre, hiszen Tom Cruise nem a megszokott karaktert alakítja. Tetszett a film, vontatottsága ellenére, illetve szépek voltak a képi hatások.

2015.11.22 Jozzsef

Ami a legszebb és legjobb része a filmnek a befejezés az utolsó mondat ami méltó lezárása a filmnek.Szeretem az ilyen lényegretörő befejezést nem azt amikor kétségek közt hagynak.Maga a film és a lázadás jó volt.A legnagyobb erőssége a filmnek a párbeszédek,néhány mondat igazán hatásos volt amin sokáig lehet gondolkozni.

2015.08.07 Siriusalias

Nagyon jó film, ami pedig azzá teszi az maga a hangulat ami jellemzi, és ehhez még hozzácsapódik Ken Watanabe és Tom Cruise játéka, mindkettő szuper, ami nagyon tüske az emberben az hogy a film amerikai és ezt persze hogy éreztetnie kell az emberrel. Ennek ellenére 5/5 nem szabad kihagyni kategória én úgy gondolom!

2016.02.28 Kicc

Borzalmas film. Szeretem Japánt, szeretem a történelmét, szeretem a szamurájok történeteit. De ez, hogy a film címe „Az utolsó szamuráj”, erre a főszereplő egy AMERIKAI pasi, ez undorító és felháborító. Soha többé nem akarom látni, még véletlenül sem!

2015.11.04 Ballerz93

Hát ez valami rémes. Semmi fordulat, semmi eredeti ötlet nincs benne, csak amiket már megszokhattunk unalmas klisés tartalom. Ez pedig senkinek sem hiányzik. Nem tetszett, nem javaslom megnézésre.

2015.10.03 marcibodri

Sokszor láttam, még mindig nagyon remek film. ebből a filmből tudtam meg (ségyen, de mindegy) tudtam meg egy csomó dolot a szamurájokról. Ajánlom mindenkinek! 10/10

2015.05.22 Kriszta

Nagyon szép és jó film. A csatajelenetek igényesek és mozgalmasak, a tájak és a falu ábrázolása gyönyörű, Japánban pontosan ezek a csendes helyek tetszenek a legjobban. Tom Cruise szerintem nagyon jól teszi a dolgát, nekem nem tűnik erőltetettnek. Erősen ajánlott film, csillagos ötös!

2015.03.29 tomtom

Bár fogalmam sincs, hogy hogyan néz ki egy szamuráj falu, és Japánban sem jártam soha, így nem tudok arról sokat biztosra mondani, hogy mennyire hűek a képek, amiket ezekről a helyszínekről kapunk. Viszont jártas vagyok a keleti harcművészetek filozó... Több

2015.02.10 Rózsa

Igazi japán film! Nagyon szép tájak vannak benne! Tanulságos!Ajánlom mindenkinek!