Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Barry Lyndon

quentin   2016. 04. 04.

Egy igazán jó film, Stanley Kubrick soha nem okoz csalódást. A történet önmagában is izgalmas, képes volt a rendező ehhez autentikus hangulatot teremteni. Ryan O'Neal alakítása igazán emlékezetes, remek érzékkel formálja meg a minden hájjal megkent szeretni való ravasz csalót. A film bár nem mai gyerek, bátran ajánlom mindenkinek.

Laci000   2015. 06. 03.

Nekem ez a legnagyobb mumus filmem Kubrick-tól. Az tény, hogy tökéletesre van gyalulva, a látvány a kosztüm kiváló. Viszont, nagyon hosszú a játékidő, ami miatt nagyon sokszor unalomba fullad a film..

batukán   2015. 12. 30.

Szerintem is túl hosszú. Mindemellett nem is lehet igazán karakterekről beszélni. Mindenki olyan egy kaptafára megy. Nem ez a rendező legerősebb filmje.

FarZoo   2015. 06. 26.

Egy izgalmas, egy percig sem unalmas film, tele pörgős eseményekkel, érdekes részekkel. Romantikus, drámai, ugyanakkor érzelmileg is megfogó mű. Műfajában átlag feletti.

moony5972   2015. 07. 11.

Ha van olyan film, amire azt tudom mondani, hogy nagyon nem tetszett akkor itt van egy. Leginkább a történet volt az, ami nagyon nem tetszett a többi még talán rendben is lett volna ez azonban elrontotta a szórakozásom.

A Sight & Sound 2002-ben, majd 10 évvel később, 2012-ben is minden idők egyik legjobb filmjének szavazta meg.

A TIME magazin 2005-ös felmérése alapján a filmtörténet egyik legjobb alkotása.

A Village Voice 1999-ben kérdőíves felmérést végzett, melynek eredménye az volt, hogy a Barry Lyndon minden idők egyik legjobb filmje.