FarZoo

Redmond Barry (Ryan O'Neal) a tizennyolcadik századi Írország szülötte. Egy farmon nevelkedett, ahol beleszeretett saját unokatestvérébe, Nora Bradybe. Amikor a lány kezét megkéri egy brit katonatiszt, a fiú pisztolypárbajra hívja ki őt. Bár a párbajt megnyeri, menekülnie kell. Dublin felé… Több

Forgatókönyvíró: Stanley Kubrick
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1975.12.11.

2016.04.04 quentin

Egy igazán jó film, Stanley Kubrick soha nem okoz csalódást. A történet önmagában is izgalmas, képes volt a rendező ehhez autentikus hangulatot teremteni. Ryan O'Neal alakítása igazán emlékezetes, remek érzékkel formálja meg a minden hájjal megkent s... Több

2015.06.03 Laci000

Nekem ez a legnagyobb mumus filmem Kubrick-tól. Az tény, hogy tökéletesre van gyalulva, a látvány a kosztüm kiváló. Viszont, nagyon hosszú a játékidő, ami miatt nagyon sokszor unalomba fullad a film..

2015.12.30 batukán

Szerintem is túl hosszú. Mindemellett nem is lehet igazán karakterekről beszélni. Mindenki olyan egy kaptafára megy. Nem ez a rendező legerősebb filmje.

2015.07.11 moony5972

Ha van olyan film, amire azt tudom mondani, hogy nagyon nem tetszett akkor itt van egy. Leginkább a történet volt az, ami nagyon nem tetszett a többi még talán rendben is lett volna ez azonban elrontotta a szórakozásom.

2015.06.26 FarZoo

Egy izgalmas, egy percig sem unalmas film, tele pörgős eseményekkel, érdekes részekkel. Romantikus, drámai, ugyanakkor érzelmileg is megfogó mű. Műfajában átlag feletti.

A Sight & Sound 2002-ben, majd 10 évvel később, 2012-ben is minden idők egyik legjobb filmjének szavazta meg. Szerző: Bogi87

A TIME magazin 2005-ös felmérése alapján a filmtörténet egyik legjobb alkotása. Szerző: Bogi87

A Village Voice 1999-ben kérdőíves felmérést végzett, melynek eredménye az volt, hogy a Barry Lyndon minden idők egyik legjobb filmje. Szerző: Bogi87

Stanley Kubrick egyik legjobb filmjeként tatja nyilván a közvélemény. Szerző: Bogi87