Becéző szavak (1983)

Terms of Endearment

Berto49   2017. 08. 29.

Úgy emlékeztem, hogy láttam, de valószínűleg nem. Kimondottan jó film, 1983-ból, 5 Oscar-díjjal jutalmazták. Nagyon jók benne a szereplők (MacLaine, Nicholson, Winger, Bridges) és a történet is. A szereplők életéből felvillant egy-egy jelentős fordu... több»

rbernadett   2015. 09. 13.

Komoly, életszagú film nyilván mások számára ezért lehet unalmas. Pont olyan emberekről szól, akik ezt a filmet unalmasnak ítélik meg, mert akiknek pörög az életük általában nincs idejük filmet nézni.

Mr. Zero   2015. 09. 01.

Brutálisan untatott a film. Se eleje se vége nem volt. Lehet lett volna potenciál benne, de így nézve bármelyik rossz filmben lehetne potenciál. Egyszerűen élvezhetetlen volt.

Dracule   2015. 08. 21.

Ez valami szörnyű én ilyet még nem pipáltam. Kellett vagy 5 perc a film után mire felfogtam, hogy pont most dobtam ki az ablakon egy csomó időt. Mivel ez teljesen felesleges volt.

Jeff Daniels
Danny DeVito
Jeff Daniels
John Lithgow
Shirley MacLaine

Steven Jay által szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritikában megtalálható ez a film.

(Norbi)

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1983-ban.

1983-ban a 3. legtöbb bevételt hozó film volt.

Emma szerepére eredetileg Sissy Spaceket képzelték el.

Shirley MacLaine visszautasította Diane Freeling szerepét a Poltergeist - Kopogó szellem (1982) című filmben, hogy eljátszhassa Aurora Greenwayt.

1983-ban Shirley MacLaine-t és Debra Wingert is jelölték Oscar-díjra a Legjobb női főszereplő kategóriában, azonban a díjat MacLaine kapta. Útban a pódium felé, hogy átvegye a díjat odasúgta Wingernek: "ennek a fele a tied", mire Winger azt válaszolta "viszem is a felét".

A szereplőválogatás során számításba jött Aurora Greenway és Emma Horton szerepére a való életben is anya-lánya viszonyban lévő Janet Leigh és Jamie Lee Curtis.

A nebraskai forgatás során Debra Winger találkozgatott Bob Kerrey kormányzóval, aki úgy nyilatkozott Wingerről, hogy "teljesen levett a lábamról", utalván arra, hogy a kormányzónak amputálták a lábának egy részét egy háborús baleseti sérülés miatt, amit egy olyan cselekedete során szerzett, amivel később megkapta a Becsület érdemérmét.

Debra Winger elég kiszámíthatatlanul viselkedett a forgatáson, mert épp egy komoly kokainfüggőségből próbált kilábalni. Ennek következményeként egyszer egy elég komoly összezördülés is volt, közte és Shirley MacLaine között.