Becéző szavak (1983)

Terms of Endearment

rbernadett   2015. 09. 13.

Komoly, életszagú film nyilván mások számára ezért lehet unalmas. Pont olyan emberekről szól, akik ezt a filmet unalmasnak ítélik meg, mert akiknek pörög az életük általában nincs idejük filmet nézni.

Berto49   2017. 08. 29.

Úgy emlékeztem, hogy láttam, de valószínűleg nem. Kimondottan jó film, 1983-ból, 5 Oscar-díjjal jutalmazták. Nagyon jók benne a szereplők (MacLaine, Nicholson, Winger, Bridges) és a történet is. A szereplők életéből felvillant egy-egy jelentős fordulópontot, a néző fantáziájára bízva a közben történteket. A fiúk anyjuktól történő búcsúzása közben nekem is kijöttek a könnyeim. Azért nem zseniális, mert az én értékítéletem szerint a hősök mindegyike hibás döntéseket hoz (házasságtörés mindkét részről, viszony kezdése az űrhajóssal), de ilyenek az emberek. Nicholson Bodrogi hangján nagyon furcsa volt. Cameo szerepében DeVito már itt is rémesen ellenszenves, vetekszik W. Allen-nel, nem tudom eldönteni melyiktől irtózom jobban. A folytatása az „Esthajnalcsillag”, sajnos a nyomába sem ér.

Mr. Zero   2015. 09. 01.

Brutálisan untatott a film. Se eleje se vége nem volt. Lehet lett volna potenciál benne, de így nézve bármelyik rossz filmben lehetne potenciál. Egyszerűen élvezhetetlen volt.

Dracule   2015. 08. 21.

Ez valami szörnyű én ilyet még nem pipáltam. Kellett vagy 5 perc a film után mire felfogtam, hogy pont most dobtam ki az ablakon egy csomó időt. Mivel ez teljesen felesleges volt.

Jeff Daniels
Danny DeVito
Jeff Daniels
John Lithgow
Shirley MacLaine

Steven Jay által szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritikában megtalálható ez a film.

(Norbi)

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1983-ban.

1983-ban a 3. legtöbb bevételt hozó film volt.